Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.czRoot.cz

Informace nejen ze světa Linuxu

150 tisíc čtenářů

1,4 milionu zhlédnutých stránek

Zdroj dat: NetMonitor, RU/měsíc, PV/měsíc, 09/2017

Rozumíme technologiím

Vysvětlujeme moderní technologie

Přinášíme pravidelné články o moderních technologiích, na kterých dnes stojí IT. Servery, sítě, optické spoje, služby a operační systémy. Vidíme do technologií, o kterých většina lidí ani netuší, že existují.

Informace z oblasti internetové infrastruktury s technologií si v médiích příliš místa nenacházejí. Není tedy mnoho těch, kteří by se jim věnovali cíleně a se zájmem a zároveň sdružovali ty, jenž tyto informace vyhledávají, zajímají se o ně. Root.cz je jednou z výjimek a to už řadu let. Jsem rád, že se prostřednictvím jeho stránek může internetová komunita poměrně pravidelně dozvídat, co se v této oblasti děje, a to nejen na naší scéně, ale i jaké jsou zahraniční trendy.

Ondřej Filip ředitel CZ.NIC

Root je odjakživa prvním webem, který otevřu, když mám chvíli času na čtení. Nikdy nejdu spát, dokud nevyjdou články na Rootu.

Dan Ohnesorg předseda CZLUG

Ovlivňujeme dění

Mnohým tématům se věnujeme jako první

Díky našemu článku po letech získal investora operační systém Slax, upozornili jsme výrobce bezdrátových routerů na virus v jeho zařízeních a zkoušeli jsme, co se stane, když se pokusíte Microsoftu vrátit nepoužitá Windows.

Věnujeme se především těmto tématům:

  • svobodný software, tedy software vyvíjený otevřeně na internetu
  • servery a počítačové sítě
  • bezpečnost
  • patenty, legislativa
  • otevřené formáty pro výměnu dat
  • elektronika pro geeky
Root.cz mám mezi oblíbenými a je to jedna z prvních stránek, které otevřu, když chci vědět co je nového. Několikrát denně můj zrak spočine především na sekci zpráviček.

Tomáš Matějíček autor distribuce Slax

Root sleduji již od jeho vzniku před téměř 15 lety. V dnešní vrtkavé internetové době je pěkné vidět něco, co vydrželo tak dlouho a přispělo k osvětě na poli otevřeného software v ČR.

Jiří Kosek odborník na XML

Pokud chce někdo na českém internetu oslovit odborníky z oblasti IT, nesmí v jeho media plánu chybět servery Lupa.cz a Root.cz. Významnou část cílové skupiny ACTIVE 24 tvoří právě pravidelní čtenáři těchto serverů, proto zde volíme různé formy prezentace a využíváme širokou paletu reklamních formátů, které oba servery nabízejí. Výsledky kampaní na obou serverech jsou pro nás uspokojující, velmi dobrou zkušenost máme také s týmem, který se o kampaně stará.

František Grunt manažer marketingu ACTIVE 24

Jsme jedineční.

O některých tématech píšeme na českém internetu jen my.

Patří mezi ně linuxové distribuce, otevřená elektronika, patenty.

Zabýváme se reálnými problémy,

které řeší správci sítí, vývojáři a administrátoři.

Česká média, která zajímají témata spojená s peeringem a propojovacím uzly, bych spočítal na prstech jedné ruky. Protože je naše činnost natolik specifická, těchto médií si velice vážíme a jsme za ně vděčni. Jedním z takových médií je Root.cz. Díky tomuto lety prověřenému odbornému serveru si můžeme snadněji najít cestu k členům české internetové komunity.

Adam Golecký technický ředitel NIX.CZ

Root.cz patří k webům, na které chodím i několikrát denně, abych si udržel přehled‚ co nového ve světě open source. Líbí se mi články s tematikou historie informačních technologií, ale rád se začnu i do těch o současných trendech a moderní technice.

Vojtěch Trefný Ubuntu.cz

Vzděláváme

Pořádáme celou řadu odborných školení nejen pro Linuxáky.

Čtou nás odborníci na ICT i studenti technických vysokých škol.

Máme silnou a erudovanou komunitu čtenářů, která se podílí na tvorbě obsahu.