Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Začala nominační část ankety Křišťálová Lupa 2006 – Cena českého Internetu

Server o českém Internetu Lupa.cz dnes spustil nominační část prvního ročníku ankety Křišťálová Lupa 2006, která nese podtitul Cena českého Internetu. Do finálového hlasování může široká veřejnost nominovat internetové projekty ve třinácti různých kategoriích.

11. 9. 2006
Křišťálová Lupa 2006 - logo

Anketa Křišťálová Lupa 2006 – Cena českého Internetu je novou čtenářskou anketou, jejímž cílem je ocenění nejzajímavějších a nejprospěšnějších projektů a služeb českého Internetu. Anketu pořádá zpravodajský server o českém Internetu Lupa.cz ve spolupráci se společností Tiscali a zaplňuje tak v současné době chybějící prvek v komunikaci mezi poskytovateli internetových služeb a jejich uživateli.

V českém internetovém prostředí chyběla anketa, která by sloužila jako kvalitativní vodítko a jako zpětná vazba ze strany uživatelů pro provozovatele webových projektů a služeb. Jako médium, jež dlouhodobě přináší nejzasvěcenější zpravodajství v této oblasti, jsme se proto rozhodli takovou anketu uspořádat, vysvětluje vznik projektu Aleš Miklík, šéfredaktor serveru Lupa.cz.

V anketě budou veřejností vybírány služby a projekty v následujících kategoriích:

 • E-shop
 • Webhoster
 • Web veřejné správy
 • Firemní web
 • Freemail
 • Vyhledávač
 • Anticena
 • Obecné zpravodajství
 • Specializované zpravodajství
 • Zábava a bulvár
 • Blog
 • Osobnost
 • Projekt roku

První fáze ankety – od 11. do 22. září – je nominační. Pět nejčastěji nominovaných projektů, služeb či společností v každé kategorii postupuje do finálního hlasování, které potrvá od 1. do 31. října. Jedenáct kategorií určí svým hlasováním veřejnost, o dvou kategoriích Projekt roku a Anticena rozhodne svým hodnocením odborná porota složená ze zástupců internetové a telekomunikační sféry, médií a společenského života. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 23. listopadu 2006.

Ve stejný den se bude konat také celodenní odborná konference Czech Internet Forum 2006, jejímž cílem je reflexe aktuálního stavu a vývoje internetového prostředí v České republice. Konference je určena odborné veřejnosti, která se pohybuje v prostředí českého Internetu a zajímá se o trendy v této oblasti. Svou účast mezi přednášejícími a diskutujícími již přislíbily známé osobnosti. Považovali jsme za důležité vytvořit komunikační platformu, ve které se soustředí názory odborníků na nejdůležitější témata českého Internetu, upřesňuje Aleš Miklík.

Více informací o anketě a odborné konferenci naleznete na stránkách ankety http://kristalova.lupa.cz/.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Lupa.cz
Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu s měsíční návštěvností přesahující 170 tisíc uživatelů. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.