Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Anketu Zlatý Měšec 2012 ovládla Fio banka

Anketa Zlatý měšec 2012 - Nejlepší finanční instituce zná své vítěze. Ve dvou kategoriích zvítězila Fio banka, po jedné zlaté medaili si odnášejí Aviva životní pojišťovna, VB Leasing CZ a Allianz penzijní fond.

22. 2. 2012

Již poosmé mohli čtenáři serveru Měšec.cz ohodnotit finanční instituce působící na českém trhu. Banky a družstevní záložny, pojišťovny, penzijní fondy, úvěrové společnosti a obchodníky s cennými papíry hodnotili podle nejrůznějších kritérií, jako jsou nabídka produktů a služeb, jejich kvalita a cena či klientský servis. O vítězství stejně jako v předchozích ročnících rozhodovala průměrná známka za všechna hodnocená kritéria.

„Anketa ukázala, že nejvíce emocí u čtenářů vzbuzují dvě banky: Fio banka a mBank. Tyto banky je oslovily zpravidla nulovými poplatky, na druhé straně jim klienti vytýkají absenci některých produktů a služeb i horší zákaznický servis. Přesto jsou schopni některá omezení přijmout výměnou za lepší cenu, “ komentuje výsledky ankety Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Přehled oceněných v jednotlivých kategoriích
Banky a družstevní záložny: 1. Fio banka, a.s., 2. mBank (BRE Bank S.A., organizační složka podniku), 3. Československá obchodní banka, a.s.
Pojišťovny: 1. Aviva životní pojišťovna, a.s., 2. Wüstenrot pojišťovna, a.s. a UNIQA pojišťovna, a.s.
Úvěrové společnosti: 1. VB Leasing CZ, spol. s r.o., 2. Credium, a.s., 3. ŠkoFIN, s.r.o.
Penzijní fondy: 1. Allianz penzijní fond, a.s., 2. AEGON Penzijní fond, a.s., 3. Generali penzijní fond a.s.
Obchodníci s cennými papíry: 1. Fio banka, a.s., 2. Patria Direct, a.s., 3. Československá obchodní banka, a.s

Čtenáři měli také možnost vkládat své komentáře k finančním institucím. Obecně se dá říci, že:

  • lidé nespokojení s jednou bankou si už sami dokážou najít cestu k nové, překážkou je jim pouze dlouhodobý úvěr,
  • čtenáři u bank oceňují, nevolají-li jim neustále s nabídkami na další produkty, vnímají to totiž jako obtěžování a snahu dostat je do problémů zadlužením, pořídí-li si nabízený, např. úvěrový produkt,
  • u úvěrových společností byly ze strany čtenářů kritizovány především úroky, poplatky a přístup jednotlivých společností,
  • leasingové společnosti zase čelí kritice za to, že během trvání smlouvy si klient musí sjednat pojištění u pojišťovny spřátelené s leasingovou společností, v případě jeho nesjednání má pojištění výrazně předražené.

Kompletní přehled výsledků najdete na stránkách ankety, kde je také k dispozici podrobná unikátní analýza serveru Měšec.cz mapující aktuální situaci na českém finančním trhu na základě výsledků ankety.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Renatu Fiedlerovou, marketingovou ředitelku
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6
T: +420 277 004 630, F: +420 277 004 601, E: renata.fiedlerova@iinfo.cz; W: www.iinfo.cz

Měšec.cz (www.mesec.cz) přináší aktuální zpravodajství ze světa osobních a firemních financí. Věnuje se ekonomickým tématům, vývoji na finančních trzích, podrobně informuje o finančních institucích a jejich produktech. Zároveň nabízí srovnávací analýzu finančních produktů a řadu dalších praktických nástrojů.