Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Kulatý stůl o digitalizaci: Všichni čekají na Technický plán přechodu

Na odborné konferenci serveru DigiZone.cz Kulatý stůl o digitalizaci se sešly nejdůležitější osobnosti české digitalizace. Účastníci ve všech panelech se shodli na tom, že zásadním bodem pro pokrok ve všech oblastech procesu digitalizace je přijetí Technického plánu přechodu.

11. 4. 2008

V pražském hotelu Adria se včera odpoledne na odborné konferenci Kulatý stůl o digitalizaciserveru DigiZone.cz sešla špička české digitalizace. V jednotlivých panelech nechyběli zástupci všech institucí, které proces digitalizace v České republice ovlivňují či realizují. Konferencí provázel moderátor Jakub Železný.

Diginovela pouze načrtla hřiště, na němž bude digitalizace v Česku probíhat. Nyní se čeká na Technický plán přechodu, který určí kdy a jak se ve kterém regionu bude zapínat digitální vysílání a vypínat vysílání analogové, vysvětluje k zásadnímu dokumentu, který ovlivnil celý program konference, zástupce šéfredaktora serveru DigiZone.cz Jan Kálal pro Českou televizi (13. minuta).

První blok programu konference, jejíž podtitul zněl „Restart české digitalizace“, byl věnován právě legislativním otázkám, Technickému plánu přechodu na digitální vysílání (TPP) a informační kampani k digitalizaci. Předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva rekapituloval aktuální cíle NKS pro rok 2008. Jsou jimi především příprava a realizace informační kampaně, dokončení prováděcích předpisů k diginovele, novela zákona o elektronických komunikacích, příprava digitálního vysílání v dalších oblastech ČR či využití digitální televize pro rozvoj e-governmentu. V následné panelové diskuzi prvního bloku zasedli Václav Žák (RRTV), Adolf Jílek (komise Senátu pro sdělovací prostředky), Jan Duben (MPO) a Pavel Dvořák (Rada ČTÚ).

Nově vzniklé i stávající komerční televize dostaly prostor ve druhém, pro diváky nejatraktivnějším bloku. Pozvání totiž přijali generální ředitelé dvou nejvýznamnějších komerčních televizí Nova a Prima, tedy Petr Dvořák a Marek Singer. Ten se nakonec z panelu omluvil. K diskuzi o výhradách komerčních televizí k současnému návrhu Technického plánu přechodu přispěl také Jiří Balvín (TV Óčko), Hanuš Hanslík (TV Z1), Petr Sládeček (Febio TV) a Přemysl Svora (Barrandov TV). Zástupci nově vznikajících televizí naznačili předpokládané termíny spuštění jejich vysílání. Kamil Levinský (České radiokomunikace) na závěr bloku představil teoretické mapy rozvoje pokrytí zemské digitální sítě 2 (současný multiplex A).

Třetí, závěrečná část konference se zaměřila na média veřejné služby a novinky týkající se veřejnoprávního multiplexu. Za Českou televizi v panelu zasedli Pavel Hanuš, Rudolf Pop a Milan Fridrich. Doplnili je Jiří Vykydal (České radiokomunikace), Pavel Dvořák (Rada ČTÚ) a Pavel Balíček (Český rozhlas). Účastníci konference se mimo jiné dozvěděli, že veřejnoprávní multiplex bude obsahovat čtyři programy, protože více jich technická omezení a současné podmínky nedovolí.

Server DigiZone.cz připravil pro své čtenáře podrobné on-line zpravodajství. Nejdůležitější závěry shrnuje také dnešní článek s názvem Vypínat můžeme zítra, řekla Nova na konferenci DigiZone.cz. Reportáž z konference přinesla Česká televize v pořadu Události (20. minuta) a on-line zpravodajství vydával také server ČRo Online. Aktuální informace o proběhlém Kulatém stole i všech předchozích jsou k dispozici rovněž na stránkách konference. Výběr fotografií najdete ve fotogalerii.

kulaty stul kulaty stul2

Záštitu nad konferencí převzal ministr vnitra ČR Ivan Langer. Generálním partnerem konference byla společnost České Radiokomunikace, hlavním partnerem byla společnost SES ASTRA. Mediálně konferenci podpořili server iDnes.cz, časopis Marketing&Media a Český rozhlas Online.

Generální partner

radio

Hlavní partner

astra

Mediální partneři

idnes_malé mam_malé čro online

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220, mobil 724 064 994
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.