Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Veřejná debata o Radiu Wave: Kdo je budoucností tohoto národa?

Odborný server o digitálním vysílání DigiZone.cz pořádá v úterý 11. listopadu 2008 veřejnou debatu o Radiu Wave, veřejnoprávní rozhlasové stanici pro mladé zaměřující se na alternativní hudební scénu. Debata se uskuteční v reakci na obvinění radia z fašismu Radou Českého rozhlasu.

7. 11. 2008

Odborný server o digitalizaci DigiZone.cz reaguje na aktuální dění kolem Radia Wave a pořádá k této příležitosti v úterý 11. listopadu 2008 v divadle Archa veřejnou debatu. Akce se koná v návaznosti na poslední zasedání Rady Českého rozhlasu, na kterém padlo bezdprecedentní obvinění Radia Wave z propagace fašismu. Programový ředitel Českého rozhlasu Richard Medek zároveň o posluchačích této stanice prohlásil, že „nejsou budoucností tohoto národa, nebo jen ojediněle“.

Podrobnosti ke kauze zmapoval článek na serveru DigiZone.cz s názvem Rada Českého rozhlasu obvinila Rádio Wave z propagace fašismu.

Veřejná debata chce reflektovat výroky rozhlasových radních i programového ředitele Medka, a to za účasti protagonistů zmíněného jednání Rady Českého rozhlasu, představitelů Radia Wave, vedení Českého rozhlasu i zastánců současné programové koncepce Radia Wave. Na diskusi byli pozváni:

 • Miroslav Bobek, ředitel Českého rozhlasu 8 Online
 • Marie Čtveráčková, neformální sdružení „Nejsem budoucnost tohoto národa“
 • Jiří Florian, předseda Rady Českého rozhlasu
 • Judita Hrubešová, šéfredaktorka Radia Wave
 • Dana Jaklová, místopředsedkyně a mluvčí Rady Českého rozhlasu
 • Václav Kasík, generální ředitel Českého rozhlasu
 • Štěpán Kotrba, publicista, bývalý člen Rady Českého rozhlasu
 • Richard Medek, programový ředitel Českého rozhlasu
 • Saša Michailidis, ředitel Rádia 1
 • Tomáš Turek, hudební dramaturg Radia Wave
 • Radek Vogl, analytik Rady Českého rozhlasu
 • Antonín Zelenka, člen Rady Českého rozhlasu

Pozvánky dostali rovněž všichni poslanci a senátoři z příslušných parlamentních mediálních komisí, kteří přímo kontrolují činnost Rady Českého rozhlasu. Pozvaní diskutující za sebe mohou poslat náhradníka. V případě, že nedorazí ani náhradník, zůstane jejich židle se jmenovkou prázdná. Debatu moderuje šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček.

Veřejná diskuse o Radiu Wave a jeho budoucnosti proběhne 11. listopadu 2008 od 17:00 do 18:30 hodin v divadle Archa, Na Poříčí 26, Praha 1. Vstup je volný. Od 19:00 bude následovat koncert „Nejsem budoucnost tohoto národa“ v pražském klubu Roxy, pořádaný neformální skupinou zastánců Radia Wave sdružených v sociální síti Facebook.com.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220, mobil 602 285 817
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.