Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Kulatý stůl o digitalizaci zhodnotí první zkušenosti s vypnutým analogem

Odborný server DigiZone.cz uspořádá v říjnu již třetí Kulatý stůl věnovaný digitalizaci televizního vysílání v České republice. Konference se kromě nejnovějších technických možností příjmu digitálního signálu zaměří na aktuální zkušenosti z Domažlicka, kde již došlo k vypnutí analogového televizního vysílání. Dalším zásadním tématem pak bude vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

5. 9. 2007

Již třetí odborná konference Kulatý stůl o digitalizaci, kterou pravidelně pořádá server DigiZone.cz, proběhne ve čtvrtek
2. října 2007 od 14 hodin v hotelu Adria na Václavském náměstí v Praze. Zúčastní se jí zástupci všech velkých televizí, státních regulačních orgánů i operátorů digitálních platforem. Jak již napovídá podtitul akce Digitalizace a nové vysílací platformy, hlavním tématem odborného setkání budou technologické novinky v oblasti vysílání a příjmu digitálního signálu.

Jaké jsou výhody a nevýhody IPTV a digitální kabelové televize; co přinesly testy zemského vysílání HDTV, neboli televize ve vysokém rozlišení; jaké jsou první zkušenosti s vypnutím analogového vysílání na Domažlicku; jak se daří digitálnímu vysílání v severních Čechách. Těchto a řady dalších témat se ujmou zkušení odborníci a panelisté.

Program konference bude rozdělen do tří bloků, které budou mít podobu řízených panelových diskusí. Do těch se zapojí nejen hosté kulatého stolu, ale také další účastníci konference. První blok bude zaměřen na zkušenosti a spokojenost jednotlivých televizí s dosavadním vývojem digitálního vysílání, bude se mluvit i o probíhající informační kampani na Domažlicku a prvních zkušenostech s digitálním vysíláním z Bukové hory u Ústí nad Labem. Ve druhé části konference diskutující porovnají výhody a nevýhody digitální kabelové televize a IPTV, a zhodnotí konkurenci mezi nimi. Poslední blok pak bude věnován televizi ve vysokém rozlišení. Bude se hovořit o testech HDTV v Praze, vhodnosti jednotlivých platforem (DVB-T, DVB-S, DVB-C, IPTV) či o plánech jednotlivých televizí a operátorů s HDTV.

Za kulatý stůl zasednou například PAVEL HANUŠ, vedoucí projektu digitalizace České televize, MICHAL TÁBORSKÝ, ředitel pro služby IPTV, Telefónica O2 Czech Republic, VÁCLAV ŽÁK, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, MARTIN KUBACKI, generální ředitel Astra CEE a další.

Pravidelným pořádáním Kulatých stolů jsme si již zvykli na možnost probrat aktuální vývoj v české digitalizaci s těmi, kteří k tomu mají co říci. Připravovaná konference jistě přinese zajímavé závěry a přispěje k další diskuzi mezi všemi zúčastněnými stranami. Rozhodně naše hosty nenecháme odejít bez toho, aby nám řekli něco nového, ujišťuje šéfredaktor pořadatelského serveru DigiZone.cz Jan Potůček.

Zájemci o účast na konferenci z řad odborné veřejnosti mají možnost registrovat se pomocí internetového formuláře na stránkách konference (http://konference.digizo­ne.cz/registrace/).

Informace o předchozích Kulatých stolech serveru DigiZone.cz včetně probíraných témat, fotografií a materiálů ke stažení jsou k dispozici rovněž na stránkách konference (http://konference.digizone.cz/).

Generálním partnerem konference je společnost SES ASTRA, partnery potom společnosti Sloane Park a UPC Česká republika. Mediálně konferenci podporují servery Aktuálně.cz a Český rozhlas Online.

Generální partner:

ASTRA logo

Partneři:

                                     Sloane Park logo        UPC logo

Mediální partneři:

                                  Aktualne logo                                   CRo logo

 

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

DigiZone.cz

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.