Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Kulatý stůl o digitalizaci se bude věnovat "souboji" vysílacích platforem

Server DigiZone.cz pořádá 30. září 2008 již pátou odbornou konferenci Kulatý stůl o digitalizaci. Tématem konference, reflektující aktuální dění v procesu digitalizace televizního vysílání v České republice, je tentokrát souboj jednotlivých vysílacích platforem.

25. 8. 2008

Odborná konference Kulatý stůl o digitalizaci serveru DigiZone.cz se uskuteční v úterý 30. září 2008 v odpoledních hodinách v hotelu Jalta v Praze. Odborného setkání s podtitulem „Schyluje se k souboji vysílacích platforem?“ se zúčastní zainteresovaná odborná veřejnost i zástupci médií zabývajících se digitalizací.

kulaty stul V text

První blok konference se zaměří na zemské digitální sítě a možnosti jejich dosahu. Panelisté také budou moci zhodnotit aktuální rozhodnutí jednotlivých televizí, zejména Novy a Primy, a operátorů digitálních multiplexů o přistoupení k Technickému plánu přechodu, z nichž vyplývá budoucí struktura digitálních sítí.

Druhý blok se bude věnovat satelitní televizi. Stále více českých domácností využívá satelitního příjmu signálu. Může se satelitní vysílání stát dominantní vysílací platformou? Jaké jsou možnosti satelitních platforem a jaký bude zájem diváků?

Poslední blok Kulatého stolu se zaměří na téma digitální kabelové televize a IPTV. Mohou se tyto vysílací platformy vyrovnat ostatním? Zaujmou svou nabídkou doplňkových služeb a vyšší kvalitou pro diváky? A jaké jsou jejich možnosti podílu na digitalizovaných domácnostech?

U „kulatého stolu“ se sejdou například Martin O. Kubacki, generální ředitel Astra CEE, Jaromír Glisník, výkonný ředitel Trade and Technology, Michal Táborský, ředitel pro IPTV služby Telefonica O2 Czech Republic, Leoš Pohl, předseda představenstva CDG, a další. Moderování konference se ujme Jakub Železný.

Záštitu nad konferencí převzal Cyril Svoboda, ministr a předseda Legislativní rady vlády ČR, a Pavel Dvořák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Zájemci o účast na konferenci z řad odborné veřejnosti mají možnost registrovat se prostřednictvím internetového formuláře na stránkách konference (http://konference.digizo­ne.cz/registrace/).

Informace o předchozích Kulatých stolech serveru DigiZone.cz včetně probíraných témat, fotografií a materiálů ke stažení jsou k dispozici rovněž na stránkách konference (http://konference.digizone.cz/).

Generálním partnerem konference je společnost SES ASTRA. Hlavním partnerem je společnost Trade and Technology. Mediálně konferenci podporují časopisy E15 a Strategie, agentura Mediafax a televize Z1.

Generální partner:
astra
Hlavní partner:
trade and technology
Mediální partneři:
medialni partneři

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220, mobil 724 064 994
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.