Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Digitalizace - zájem diváků o informace enormně roste

Odborný server o digitálním vysílání DigiZone.cz zažívá v dnešních dnech nebývalý růst zájmu, a to především v souvislosti s vypnutím analogového signálu programu ČT 2 a rozdělením největší digitální sítě A na dva samostatné multiplexy 1 a 2 na konci října 2008. DigiZone.cz je jediným uceleným zdrojem informací věnujícím se české digitalizaci. O rostoucím zájmu svědčí i rekordní návštěvnost.

4. 11. 2008

Odborný server o digitalizaci DigiZone.cz v těchto dnech zintenzivnil svůj informační záběr především v souvislosti s tím, že ve velké části České republiky došlo ke konci října k vypnutí analogového televizního vysílání programu ČT 2. Další významnou událostí bylo ukončení činnosti digitální sítě A a její rozdělení na dvě části – multiplex 1, provozovaný Českou televizí, a multiplex 2, jehož operátorem jsou České Radiokomunikace.

O tom, že lidé hledají relevantní zdroje informací, tipy a rady, jak si zajistit digitální příjem televize, svědčí i rekordní návštěvnost serveru DigiZone.cz. Následující den po vypnutí programu ČT 2 (31. října 2008) navštívilo stránky serveru DigiZone.cz více než 22 tisíc reálných uživatelů, kteří zhlédli téměř 220 tisíc stránek. Odhad měsíční návštěvnosti podle NetMonitoru za měsíc říjen činí 191 tisíc lidí.

Vývoj návštěvnosti serveru DigiZone.cz

(reální uživatelé; leden 2007 – říjen 2008)

Vývoj návštěvnosti serveru DigiZone.cz

Zdroj: NetMonitor
Pozn: data za 10/2008 jsou RUest


Kromě shrnujících článků a pravidelných aktualit mapujících přechod k digitálnímu vysílání připravil server DigiZone.cz řadu dalších materiálů. Jsou to například kompletní mapy pokrytí digitálním signálem nebo tabulky vysílačů všech digitálních sítí, které nikde jinde v této podobě nejsou dostupné.

„Redakce našeho serveru působí zároveň jako konzultační a poradenský nástroj. Často totiž čtenářům zodpovídáme jejich dotazy vztahující se například k úpravám společných televizních antén k digitálnímu příjmu a podobně,“ říká šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček.

Nejdůležitější informace k digitalizaci najdete na těchto odkazech:


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220, mobil 602 285 817
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.