Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Nový web o digitálním vysílání

Do ostrého provozu byl spuštěn nový zpravodajský server o digitálním vysílání Digizone.cz. Jedná se o první profesionální projekt tohoto druhu v České republice. Dosud žádný web nenabízí na jednom místě takto komplexní informace o aspektech blížící se digitalizace v České republice. DigiZone.cz se tak stává dalším významným projektem společnosti Internet Info, internetového vydavatelství známých zpravodajských serverů Lupa.cz, Měšec.cz nebo Root.cz.

4. 10. 2005
DigiZone.cz - screenshot

Začátek komerčního televizního a rozhlasového digitálního vysílání se rychle blíží a postupně ho bude využívat stále větší část obyvatelstva. Přesto je problematika digitalizace vysílacího prostoru veřejnosti poměrně neznámá. Společnost Internet Info, s.r.o. proto připravila zcela nový zpravodajský server DigiZone.cz, který čtenářům přináší aktuální zpravodajství a podrobné informace o tomto atraktivním tématu.

Na stránkách DigiZone.cz je soustředěno velké množství užitečných údajů – mimo jiné přehled oblastí pokrytých signálem digitálního vysílání, obsáhlá databáze přijímačů digitálního signálu (tzv. set-top-boxů) či slovník nejdůležitějších pojmů. Čtenáři mají možnost seznámit se prostřednictvím edukativních textů se základními vlastnostmi nové technologie, s chystanou obsahovou nabídkou televizí a rádií, se současným stavem příslušné legislativy a nebo získají instrukce, jak mají vybírat set-top-box.

V portfoliu našeho vydavatelství jsou respektované specializované servery s vysokou zpravodajskou hodnotou. Takto pokrýváme dění na českém Internetu (Lupa.cz), ve světě financí (Měšec.cz) nebo Linuxu (Root.cz). Server DigiZone.cz, zaměřený na novou a v budoucnu masově dostupnou technologii, je proto přirozeným rozšířením našich dosavadních aktivit, přibližuje důvody vzniku nového projektu Product Manager Ján Simkanič. Naším cílem je, aby DigiZone.cz byla v budoucnu jasnou zpravodajskou jedničkou a hlavním informačním zdrojem v oblasti digitálního vysílání.

Záruku kvalitního rozvoje nového serveru představuje osoba šéfredaktora. Stal se jím známý a zkušený novinář Jan Potůček, který se mediálnímu prostředí dlouhodobě věnuje. Digitalizace je v poslední době velice aktuální téma, avšak dostupné a srozumitelné informace k němu chyběly. Věřím proto, že veřejnost ocení kvalitu a množství dat, která se nám na DigiZone.cz podařilo shromáždit. Je nejvyšší čas, aby digitalizace přestala být záležitostí úzkého okruhu zasvěcených odborníků a dostala se do širšího povědomí, dodává Jan Potůček.

Generálním partnerem webu se staly České radiokomunikace, které mají s digitálním šířením televize a rozhlasu v České republice největší zkušenost. Jejich experimentální televizní vysílání, které běží nepřetržitě od roku 2000, by v nejbližší době mělo přejít do veřejného „ostrého“ provozu.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, 110 fax 244 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O DigiZone.cz

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je významným hráčem českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (Lupa.cz, Měšec.cz, Root.cz a další), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz, pod hlavičkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.