Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone povede mediální analytik a expert na sociální média Filip Rožánek

Novinář, mediální analytik a specialista na komunikaci na sociálních sítích Filip Rožánek od března nastupuje do vydavatelství Internet Info. Povede Digizone, specializovanou sekci serveru Lupa.cz, věnovanou dění na rozhlasovém a televizním trhu, digitalizaci vysílání a online videoslužbám.

18. 2. 2019

Rožánek bude odpovědný za obsahovou náplň a komunikaci na sociálních sítích. Bude se podílet na strategickém směřování Digizone do budoucna. Vystřídá dosavadního editora Jana Brychtu, který z vydavatelství po třech letech odchází.

„Filip je jeden z nejzkušenějších mediálních analytiků v Česku, zdejší trh zná jako málokdo a je velmi kvalitní novinář. Věříme, že pod jeho vedením bude Digizone přinášet původní informace a analýzy, které čtenáři jinde nenajdou,“ komentuje nástup nové posily šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

„Digitalizaci a dalším mediálním tématům jsem se věnoval už v Českém rozhlase. Sledoval jsem přechod z analogového na digitální vysílání a zabýval jsem se digitálním vysíláním DAB. Na Digizone ale chci pokrývat i rozvoj audiovizuální tvorby na internetu,“ přibližuje Rožánek.

Filip Rožánek je absolventem Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů. V minulosti pracoval jako šéfredaktor mediálního zpravodajství serveru Česká média, poté přestoupil do Českého rozhlasu, kde působil jako vedoucí internetové redakce nebo analytik strategického rozvoje. Byl členem odborné skupiny EBU New Radio Group. Podílel se na reformách internetového zpravodajství a dětského vysílání, připravil také úspěšný projekt Srpen 1968 na sociálních sítích. V roce 2015 se stal šéfredaktorem týdeníku Marketing & Media, kde působil až do roku 2018.