Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Vše o digitálním vysílání přes satelit v novém speciálu serveru DigiZone.cz

Televizní diváci, kteří nemají v současné době přístup k pozemskému digitálnímu vysílání, mohou již řadu let využívat služeb satelitní digitální televize. Pro všechny zájemce o tuto službu připravil server DigiZone.cz speciální přílohu, věnovanou právě satelitnímu příjmu digitálního signálu.

27. 8. 2007
Screenshot - Satelit

Server DigiZone.cz, pokrývající dění v oblasti digitalizace, představuje novou monotematickou přílohu Satelitní televize v České republice, zaměřenou na aktuální možnosti příjmu digitálního vysílání přes satelit. Příloha je určena všem, kteří chtějí nebo musejí digitálně přijímat programy jinak než pomocí zemského vysílání.

V poslední době se nám množily dotazy čtenářů, kteří si nevěděli rady s tím, jak přijímat nové digitální programy jako je ČT 4 Sport nebo Óčko, když v jejich regionu zatím zemské digitální vysílání nebylo spuštěno, vysvětluje důvod vzniku přílohy šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček. Existuje ale řada dalších možností, jak alternativně přijímat digitální televizi, dodává.

Satelitní digitální televize je vzhledem k široké dostupnosti signálu tím nejspolehlivějším řešením. Speciální příloha serveru DigiZone.cz přináší ucelený souhrn informací o tom, co divák potřebuje pro kvalitní příjem digitální televize z družice. Podrobně představuje výhody i nevýhody satelitního příjmu, vysvětluje fungování satelitního vysílání z technického hlediska a přináší přehled aktuálních nabídek placených satelitních služeb i bezplatných, volně šířených satelitních programů v češtině a slovenštině.

Nechybí samozřejmě ani informace o tom, co je potřeba pro příjem satelitní televize, co ovlivňuje kvalitu signálu a v jakých případech může mít i satelitní přijímač problémy.

Podobným způsobem jsme už loni společně se sesterským serverem Lupa.cz připravili monotematickou přílohu o IPTV, která je dodnes vděčným cílem zájemců o tento druh příjmu digitální televize, říká Jan Potůček. Věřím, že aktuální příloha se setká se stejně velkým ohlasem a bude základním zdrojem pro ty, kteří chtějí získat konkrétní informace rychle a na jednom místě.

Příloha o satelitní digitální televizi bude pravidelně aktualizována podle vývoje jednotlivých nabídek placených satelitních služeb i podle počtu nových satelitních programů v češtině. Stejné informace o satelitním digitálním vysílání zpracované serverem DigiZone.cz v nové příloze mohou uživatelé získat také na dalších alternativních adresách: www.satelitnitelevize.cz, www.dvb-s.cz a www.satelitni-televize.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

DigiZone.cz

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.