Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Jak upravit antény pro příjem digitálu? Poradí speciál serveru DigiZone.cz

Odborný server o digitalizaci DigiZone.cz připravil pro své čtenáře praktickou přílohu o úpravách televizních antén pro příjem digitálního signálu. Příloha s vysoce aktuálním tématem vychází dva týdny před plánovaným termínem ukončení zemského analogového televizního vysílání z hlavního pražského vysílače na Žižkově.

16. 4. 2009
DZ - antény

Odborný server DigiZone.cz reaguje na aktuální vývoj v oblasti přechodu na digitální vysílání v České republice, a proto pro své čtenáře připravil speciální přílohu věnovanou úpravám televizních antén pro příjem digitálního signálu. Příloha může být v současné době návodem především pro Pražany, kteří na konci dubna přijdou o zemské analogové televizní vysílání všech celoplošných stanic.

Podrobný materiál na adrese http://anteny.digizone.cz je koncipován jako rádce pro diváky, kteří dosud ještě neřešili přechod od pozemního analogového k pozemnímu digitálnímu příjmu televize a mohli by vypnutím analogového vysílače přijít o televizní signál. Na úvod seznamuje čtenáře se základními typy antén a jejich vzájemnými rozdíly, speciální část přílohy je věnovaná anténním rozvodům a doplňkům, jako jsou rozbočovače či zesilovače signálu, či samotným kabelům.

Bezesporu nejdůležitější částí přílohy jsou kapitoly věnované úpravám antén pro příjem digitálního signálu z jednoho či více směrů najednou, pro dálkový příjem digitálního vysílání a také úpravám antén pro příjem digitálního signálu v horizontální nebo vertikální polarizaci. Na závěr se pak příloha věnuje problematice úprav společných televizních antén (STA) a čtyřem způsobům úprav STA, které doporučuje Národní koordinační skupina pro digitální televizní vysílání v České republice.

Úprava antén pro digitální příjem televize je bezpochyby nejdůležitějším krokem, který čeká diváky při přechodu od analogového k digitálnímu televiznímu vysílání. Nestačí jenom koupit set-top-box – valná většina antén potřebuje alespoň základní úpravu a my divákům radíme, jak na ni, říká šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček. Autorem většiny textů v příloze je Jakub Melín, stálý spolupracovník DigiZone.cz, který se specializuje právě na problematiku příjmových antén a dálkového příjmu televizního vysílání.

DigiZone.cz nabízí svým čtenářům již několik stálých příloh. Na adrese http://regiony.digizone.cz mohou najít informace o digitálním vysílání v jednotlivých územních oblastech České republiky, na adrese http://satelit.digizone.cz základní informace o satelitním vysílání a přehled o placených satelitních službách i volně šířených českých a slovenských programech na družici. Digitální kabelové televizi si věnuje příloha na adrese http://kabel.digizone.cz, digitální televizi přes internetový protokol příloha na adrese http://iptv.digizone.cz. Všem typům vysílání se pak věnuje příloha zaměřená na televizi ve vysokém rozlišení obrazu na adrese http://hdtv.digizone.cz.Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220, mobil 724 064 994
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.