Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Speciální servis o digitální kabelové televizi

Jak se liší digitální kabelová televize od analogové? A v čem jsou její hlavní výhody? Server o digitálním vysílání DigiZone.cz připravil pro své čtenáře speciální monotematickou přílohu, která se věnuje právě tomuto způsobu digitálního vysílání.

14. 4. 2008
Kabel-DigiZone

Speciální příloha serveru DigiZone.cz o digitální kabelové televizi (tzv. DVB-C) přináší úplný servis pro zájemce o tento způsob příjmu digitálního vysílání. Čtenářům mimo jiné zodpoví základní otázku, čím se vlastně liší kabelové digitální vysílání od technologicky překonaného analogového. Na adrese http://kabel.digizone.cz je k dispozici podrobný přehled všeho, co je potřeba pro příjem digitální kabelové televize, jaké set-top-boxy používají tuzemské kabelové společnosti nebo jak vychází digitální „kabelovka“ ze srovnání s obdobnou službou IPTV.

Právě IPTV, neboli televize přes internet, společně s poptávkou diváků po lepší kvalitě a širší programové nabídce donutila kabelové společnosti k přechodu na digitální vysílání. Původně se totiž poskytovatelé kabelové televize od digitalizace distancovali, vysvětluje Jan Potůček, šéfredaktor serveru DigiZone.cz.

Samostatná kapitola přílohy je proto věnována problematice poskytování set-top-boxů kabelovými společnostmi a jejich spárování s dekódovacími kartami. Důvodem tohoto systému ochrany jsou opatření související s placením kódovaných programů a nutnost bránit se před pirátským příjmem televize.

Čtenářský servis doplňuje úplný přehled všech kabelových společností, které v České republice nabízejí digitální kabelovou televizi, tabulky s jejich programovými nabídkami i ceníkem. Nechybí ani souhrn doplňkových interaktivních služeb, programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a odkazy na webové stránky jednotlivých operátorů. Příloha je průběžně aktualizovaná v závislosti na změnách nabídek jednotlivých společností a zároveň doplňovaná o nové operátory.

Server DigiZone.cz připravil již v minulosti tři samostatné speciály věnované digitálnímu vysílání. Jako první představil internetovou televizi (IPTV) (http://iptv.digizone.cz), následovala příloha o zemském digitálním vysílání v regionech České republiky (http://regiony.digizone.cz) a před půl rokem zatím poslední materiál o možnostech příjmu satelitní televize (http://satelit.digizone.cz).

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220, mobil 724 064 994
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.