Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: HDTV – něco navíc, nebo budoucí standard televizního vysílání?

Odborný server o digitálním vysílání DigiZone.cz připravuje již sedmé setkání pod názvem Kulatý stůl o digitalizaci. Tentokrát bude hlavním tématem nejen ukončení zemského analogového televizního vysílání v územních oblastech Plzeň a Praha, ale především televizní vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

24. 8. 2009

Ve čtvrtek 24. září 2009 se od 9 hodin uskuteční v hotelu Jalta v Praze již sedmý Kulatý stůl o digitalizaci s podtitulem HDTV – něco navíc, nebo budoucí standard televizního vysílání? Odborné konference o digitalizaci od roku 2006 pravidelně pořádá server DigiZone.cz.

Program dopoledního setkání bude postaven na třech základních tématech. První blok se bude věnovat pokračujícímu vypínání analogu v mimopražských regionech, ke kterému dojde na konci září a října 2009 (Plzeňský, Karlovarský a Středočeský kraj). Druhá část diskuze se zaměří na otázky týkající se vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Poslední blok konference bude v tomto tématu pokračovat, avšak z pohledu posouzení, která platforma je pro vysílání HDTV nejvhodnější. Zájemci o účast na konferenci se mohou registrovat prostřednictvím webového formuláře na stránkách akce.

Přechod na digitální televizní vysílání je již v podstatě naplánovaný a nečekají nás v něm už žádná velká překvapení. Provozovatelé neterestrických vysílacích platforem a hlavně výrobci a prodejci digitálních televizních přijímačů se proto soustředí na další technologickou novinku, kterou je televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), vysvětluje šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček tematické zaměření podzimního Kulatého stolu. Budeme si klást otázku, zda se HDTV stane běžným vysílacím standardem, nebo zůstane něčím navíc, za co si budou muset diváci připlácet, dodává.

Mezi řečníky a panelisty VII. Kulatého stolu serveru DigiZone.cz se objeví například Petr Dvořák, generální ředitel televize Nova, Ondřej Zach, programový ředitel HBO Central Europe, Rudolf Pop, technický ředitel České televize, Kamil Levinský, ředitel úseku transformací České Radiokomunikace, či Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci televizního vysílání v České republice.

kulaty_stul_1 kulaty_stul_2


Generální partner

Skylink_Astra


Mediální partner

mam


Pořadatel

Logo DigiZone.czPro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., M. Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. : 277 004 630 fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s.r.o., (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.