Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


DigiZone.cz: Kdy vypnou váš analogový vysílač? Poradí speciální příloha Vypínáme!

Odborný server DigiZone.cz připravil pro svoje čtenáře praktickou přílohu s přehledem termínů vypínání všech analogových televizních vysílačů v České republice. Vůbec poprvé tak bude možné na jednom místě nalézt údaje o vypínání naprosto všech vysílačů, včetně menších dokrývačů a opakovačů.

8. 6. 2009
Vypínáme

Speciální příloha serveru DigiZone.cz s názvem Vypínáme! (http://vypiname.digizone.cz) obsahuje základní informace, proč dochází k vypínání zemského analogového televizního vysílání, proč jej nahrazuje digitální signál a proč k vypínání analogu dochází postupně po jednotlivých regionech a ne najednou v celé České republice. Tabulky s přehledem všech analogových vysílačů a termíny jejich vypínání jsou rozděleny do jedenácti územních oblastí podle Technického plánu přechodu, oficiálního vládního harmonogramu přechodu na zemské digitální televizní vysílání.

Tuzemská média doposud operovala pouze s termíny vypínání hlavních televizních vysílačů. Naše příloha ale obsahuje i termíny vypínání vysílačů malého výkonu, kterých je mnohem více než těch hlavních, říká šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček. Příloha tak potěší především diváky z menších měst a venkova. Nutno ovšem dodat, že termíny vypínání u malých vysílačů jsou pouze informativní a nejzazší možné. Televize se mohou samy dobrovolně rozhodnout, že tyto vysílače vypnou dříve, než jim přikazuje vládní nařízení, upozorňuje Jan Potůček.

K prvnímu velkému vypínání zemského analogového televizního vysílání došlo letos v dubnu v Praze, kdy televize Nova, Prima a ČT 1 ukončily analogové vysílání z hlavního městského vysílače na Žižkově. Letos dojde ještě ke dvěma podobným událostem. Dne 30. září 2009 ukončí analogové vysílání hlavní vysílače v územní oblasti Plzeň, do které spadá Plzeňský a Karlovarský kraj. Dne 31. října 2009 pak skončí zemské analogové televizní vysílání na hlavních vysílačích ve Středočeském kraji a na pražském Cukráku.

Příloha s termíny vypínání analogových televizních vysílačů na serveru DigiZone.cz obsahuje také základní informace o dalších třech způsobech příjmu digitální televize – satelitní a kabelové televizi a také IPTV. Kapitola věnovaná těmto vysílacím platformám odkazuje na další monotematické speciály serveru DigiZone.cz: Satelitní televize v České republice (http://satelit.digizone.cz), Kabelová digitální televize v České republice (http://kabel.digizone.cz) a IPTV v České republice (http://iptv.digizone.cz).

Zavádění zemského digitálního televizního vysílání v České republice se na serveru DigiZone.cz věnuje speciální příloha Digitální vysílání v regionech (http://regiony.digizone.cz). Diváci jistě také ocení praktickou přílohu Antény pro digitální příjem televize (http://anteny.digizone.cz).Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 630, 600, fax 277 004 601, mobil 724 064 994
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O DigiZone.cz (www.digizone.cz)

DigiZone.cz je specializovaný zpravodajský server o digitálním vysílání. Je určen všem, kteří se zajímají o projekt digitalizace v České republice. Jako jediný český server na jednom místě soustřeďuje aktuální a zasvěcené zpravodajství, informace o technických vlastnostech a programové náplni vysílání, mapy pokrytí digitálním signálem, obsáhlou databázi set-top-boxů a další důležité informace ze světa digitálního vysílání.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.