Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Dobrý web: V čele poroty soutěže WebTop100 opět Dana Bérová

Projekt WebTop100, v rámci něhož je vyhlášena soutěž o nejlepší firemní prezentaci, představuje odbornou porotu, která bude hodnotit přihlášené firemní weby. V čele odborné poroty stojí stejně jako loni Dana Bérová. Dalšími členy jsou renomovaní odborníci z oblasti IT a dalších specializovaných oborů.

23. 6. 2008
WebTop100 - logo

Projekt WebTop100 oceňuje kvalitu a profesionalitu firemních internetových prezentací hospodářsky nejúspěšnějších českých firem. Maximální objektivitu hodnocení webů a zároveň jejich srovnatelnost napříč jednotlivými oblastmi podnikání garantuje odborná porota složená ze specialistů na internetový marketing a odborníků na jednotlivé segmenty podnikání.

Předsedkyní poroty je stejně jako v loňském roce bývalá ministryně informatiky ČR Dana Bérová, v současné době působící ve společnosti Gartner. Hodnocení webů bude prováděno na základě jasné metodiky, a to z hlediska použitelnosti, designu, technického řešení, marketingového řešení a přínosu pro uživatele. Hodnocení těchto oblastí odborně garantují například Patrik Zandl (Stream.cz), Adam Fendrych (Dobrý web) nebo Vít Dlouhý (Nuvio).

V jedenácti oborových žebříčcích budou srovnávány společnosti působící v určitém segmentu trhu. Oborovými garanty v rámci poroty se stali například Jiří Červenka (Autoweb.cz), Jiří Peterka (Lupa.cz), Dalibor Z. Chvátal (Měšec.cz), Aleš Vojíř (Hospodářské noviny) nebo Karel Zaoral (Euronews). Hodnotit bude také Marek Novák (Světcest.cz), Ondřej Kaftan (Gurmetklub.cz), Dominik Hrodek (Strategie) či Jiří Hlavenka.

Významným přínosem pro přihlášené firmy může být právě zpětná vazba od nezávislé poroty. Jejich připomínky a doporučení mohou firmám sloužit jako základ pro hlubší analýzu a vylepšení stávající webové prezentace, doplňuje Luboš Plotěný, vedoucí pořadatelského projektu Dobrý web.

Společnosti působící na českém trhu mají v těchto dnech poslední možnost nominovat své firemní internetové prezentace do některého z oborových žebříčků. K přihlášení lze využít internetový formulář na stránkách projektu. Uzávěrka registrací je již za týden, v pondělí 30. června 2008. Porota se své hodnotící role ujme v průběhu dvou prázdninových měsíců. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v říjnu 2008 na galavečeru uzavírajícím celodenní odbornou konferenci WebTop100.

Pořadatelem soutěže WebTop100 je konzultační centrum Dobrý web. Generálním partnerem je společnost IBM Czech republic, partnerem potom Tuesday Business Network. Mediálními partnery jsou časopis BIZ, týdeníky Marketing & Media, Profit a Czech Business Weekly, zpravodajský server Aktuálně.cz a portály Centrum a Atlas.

Generální partner:


ibm_small

Partner:


Tuesday - logo

Mediální partneři:


aktualne_small atlas_small biz_small centrum_small cbw_small MaM - logo profit_small

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, fax 241 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Dobrém webu (www.dobryweb.cz)

Konzultační a poradenské centrum Dobrý web pomáhá svým klientům vytvářet obchodně úspěšné a uživatelsky přívětivé webové stránky. Tým Dobrého webu sestává z předních odborníků na návratnost investic do webových projektů, ergonomii webu a bezbariérovou přístupnost. Dobrý web pravidelně pořádá školení a semináře, vydává srovnávací analýzy, sestavuje efektivní marketingové strategie a spravuje reklamní kampaně.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.