Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Internet Info: Digitálně.tv zná termíny vypnutí analogu pro každou obec v ČR

Státní informační server o procesu digitalizace Digitálně.tv připravil pro své uživatele unikátní nástroj pro vyhledání termínů vypnutí analogového vysílání pro konkrétní obec v České republice. Služba je dostupná z titulní strany a výsledkem vyhledávání je termín vypnutí pro všechny celoplošné televizní stanice.

22. 1. 2009
Digitálně.tv - logo

Nový nástroj vyhledávače obcí na serveru Digitálně.tv umožňuje jednoduše zjistit termíny vypnutí zemského analogového televizního vysílání pro každou obec v České republice.

Na titulní straně serveru Digitálně.tv je k dispozici jednoduchý formulář pro zadání úplného názvu obce. Výsledek vyhledávání zahrnuje pět termínů, a to jednak čtyři termíny vypnutí analogového vysílání v dané obci z vysílačů velkého výkonu pro stanice ČT1, ČT2, TV Nova a TV Prima, a jednak datum úplného vypnutí analogu v dané oblasti.

Digitálě.tv - obce

Všechny termíny vycházejí z Technického plánu přechodu, podle kterého se vypínají analogové a zapínají digitální vysílače a jehož autorem je Český telekomunikační úřad. Uváděné termíny je však nutné brát jako orientační, protože v praxi často dochází k překryvu vysílačů. V konkrétních případech tak může být příjem analogového vysílání možný i po omezenou dobu po uvedeném termínu, upřesňuje Juraj Koiš, vedoucí serveru Digitálně.tv.

Provozovatelem státního informačního webu Digitálně.tv je společnost Internet Info.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Národní koordinační skupině:

Národní koordinační skupina (NKS) je centrálním koordinačním orgánem, jehož zřízení schválila vláda ČR z důvodu potřeby koordinovat celý proces přechodu na digitální vysílání s přesahem do mnoha resortů a oblastí. NKS nenahrazuje činnost, kompetence a odpovědnost správních úřadů zastoupených v NKS, jejichž působnost je vymezena zvláštním zákonem. V rámci výběrového řízení se vítězem na provoz oficiálního informačního webu o digitalizaci stala společnost Internet Info, s.r.o.

O společnosti Internet Info:

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.