Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


TUESDAY Business Network: Jak na controlling a řízení projektů v krizi odpoví konference PMD 2010

Controlling a sledování projektů, praktické zkušenosti z projektového controllingu, jak úspěšně provést projekt krizí - nejen tato témata představí blížící se konference Project Management Day, která se uskuteční 15. června 2010. V jejím závěru budou vyhlášeny výsledky soutěže Best Project Management. Její finalisty však známe již nyní.

3. 6. 2010
Logo PMD male

V úterý 15. června 2010 se uskuteční v hotelu Angelo v Praze již třetí ročník odborné konference Project Management Day. Registrace probíhají online přímo na stránkách akce.

Program bude postaven na třech základních pilířích. První blok se bude věnovat controllingu a sledování projektů, základním otázkám proč a co vlastně měřit v jednotlivých fázích projektu a zavádění projektového controllingu. Druhý blok pak bude zaměřen na krizový projektový management. Hovořit se bude o tom, jak krizi vlastně poznat, jak si ji přiznat a jakým způsobem vyvést projekt z krize ven.

Své názory a zkušenosti představí odborníci na projektové řízení, mezi nimi například JIŘÍ PETRŽILKA (Head of Project Portfolio Management, Komerční banka), PAVEL CYRANI (ředitel Asset management, ČEZ), VIKTOR SEIGE (Senior Project Manager, Raiffeisenbank), JÁN DOLEJŠ (managing partner, PP Partners), či GYULA LUKÁCS (managing director, Project Controlling Expert).

„Program konference jsme se snažili sestavit s ohledem na aktuální situaci na trhu a na praktické potřeby projektových manažerů. Značný prostor bude proto věnován diskusím nad konkrétními příklady a networkingu. Věříme, že to je právě to, co účastníky na naši konferenci láká a je přínosné pro jejich každodenní činnost,“ komentuje blížící se konferenci programový ředitel sdružení TUESDAY Business Network Petr Koubský.

Vybíráme z programu:

  • Proč a co měřit/Iniciace projektu – Řízení hodnoty projektů v KB – Jiří Petržilka (Komerční banka)
  • Praktický controlling při realizaci projektů ve stavebnictví – včasnost a přesnost informací rozhoduje v době krize a recese – Gyula Lukács (Project Controlling Expert)
  • Co to je krize projektu aneb jak vytáhnout projekt z bryndy – Petr Maňas (Klanečná)
  • Projekt v krizi – konkrétní příklady projektů v krizi – Viktor Seige (Raiffeisenbank)

Akce je určena zejména projektovým a ICT manažerům, majitelům a ředitelům ICT nebo poradenských společností a HR manažerům, a to z oborů finance, IT, telekomunikace, stavebnictví a poradenství.

V závěrečné části konference Project Management Day se představí finálové projekty přihlášené do soutěže Best Project Management a budou vyhlášeni vítězové. Cílem soutěže je nalézt a ocenit nejlepší projektový management ICT projektů i organizačních a procesních projektů v oblasti komerčního sektoru a státní správy. V letošním roce se nově mohly přihlásit i stavební a developerské projekty.

Finalisté soutěže jsou známi již nyní. Z celkem 12 přihlášených projektů vybrala odborná porota složená z expertů na projektový management celkem 5 nejlepších, kteří postupují do finálního klání. Zastoupeny jsou projekty z oblasti telekomunikací, digitalizace a finančního sektoru.

Porota přiřadila každému projektu body ve čtyřech základních kategoriích: 1. Komplexita projektu, 2. Přínosy projektu, 3. Originalita a přínosy projektového řízení, 4. Náročnost řízení projektového týmu. Výsledné pořadí ovlivnil také soubor předem stanovených vah pro jednotlivá kritéria.

Finálové projekty:

  • Cleverlance Enterprise Solutions a.s. pro klienta Vodafone Czech Republic a.s. – Mobile2Web: propojení služeb mobilního operátora se světem internetu a umožnit zákazníkům provádět operace běžně realizované pouze na mobilním telefonu i prostřednictvím internetového prohlížeče.
  • Cleverlance Enterprise Solutions a.s. pro klienta Vodafone Czech Republic a.s. – OneNet Samoobsluha: nová aplikace umožňující nastavení všech telekomunikačních služeb a optimalizaci nákladů pro firemní zákazníky.
  • Česká spořitelna a.s. – Early Collections Call Centre (ECCC): zefektivnění procesu správy pohledávek, jeho centralizace a umístění do provozního centra.
  • EuroPM, s.r.o. pro klienta České Radiokomunikace a.s. – Přestavba sítě analogových televizních vysílačů na digitální.
  • WOOD & Company Financial Services, a.s.- Calypso: změna informačního zázemí společnosti tak, aby měla jednotný systém na zpracování cenných papírů a peněz, platformu pro další růst a okamžitý přehled o ziskovosti, likviditě a rizicích společnosti.

Podrobné informace ke všem přihlášeným projektům a pěti finalistům jsou k dispozici na stránkách soutěže www.bestprojectmanagement.cz.

Soutěž a konferenci pořádá sdružení TUESDAY Business Network a poradenská společnost solit project v součinnosti s hlavním partnerem společností Hewlett-Packard, s odbornou garancí společnosti Ernst & Young a ve spolupráci s Českou komorou PMI. Produktovým partnerem je společnost Česká cesta. Mediálně projekt podporují týdeník Euro, server Euro24, portál eFocus.sk, časopis Moderní řízení, server PatriaOnline a business server Podnikatel.cz.

PMD partneri

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 631, 600, fax 277 004 601
E-mail: hana.rosicka@iinfo.cz

O sdružení TUESDAY Business Network

(www.tuesday.cz)

TUESDAY Business Network je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání akcí, seminářů a konferencí, příprava průzkumů trhů a white paperů, vzdělávání a evangelizace trhu o možnostech využívání technologií v profesionální činnosti. TUESDAY Business Network spolupracuje s řadou dalších asociací v České republice i zahraničí.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.