Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Internet Info: Konference o internetové bezpečnosti prověří i pražskou OpenCard

Co přinesl nový zákon o platebním styku? Jak euroregulace ovlivňuje bezpečnost internetových plateb? Jaké jsou bezpečnostní aspekty pražské OpenCard? Proč se množí případy zneužití platebních karet? I to se dozví účastníci únorové odborné konference Trendy v internetové bezpečnosti 2010.

14. 1. 2010
TIB - klíč

V úterý 16. února 2010 se již podruhé sejdou v Konferenčním centru City v Praze zájemci o internetovou bezpečnost. Na celodenní konferenci s názvem Trendy v internetové bezpečnosti 2010 vystoupí s prezentacemi i v panelových diskuzích celá řada odborníků z oblasti IT, technologií i finančního sektoru. Pro zájemce o účast na konferenci jsou již otevřeny on-line registrace na stránce http://konference.iinfo.cz/re­gistrace/.

Odbornou konferenci pořádají čtyři známé zpravodajské servery Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz a Root.cz ve spolupráci s generálním partnerem, společností AVG Technologies CZ.

Zatímco první ročník konference byl věnován především aktuálním problémům s útoky na internetové bankovnictví, letos se bude pozornost soustředit na nová bezpečnostní rizika souvisejicí s pronikáním moderních technologií do běžného života lidí, upřesňuje Aleš Miklík, vedoucí redakcí společnosti Internet Info, která pořadatelské servery provozuje.

Program konference bude tvořen třemi samostatnými bloky:

Blok I: Euroregulace a nový zákon o platebním styku

  • Shrnutí novinek a dopadů změn, které od 1. listopadu 2009 způsobila novela zákona o platebním styku. Co si o novinkách v platebním styku myslí banky a obchodníci? Dopady euroregulace na české finanční prostředí.

Blok II: Platby na internetu pro obchodníky

  • Jaké jsou současné možnosti v zabezpečení platebních karet a proč se množí případy jejich zneužití? Možnosti ochrany ze strany držitele, budoucnost karetního zabezpečení.
  • Jsou současné metody plateb na českém Internetu dostatečné z hlediska zabezpeční? Proč se nedaří prosadit platbu kartami?
  • VoIP, nedobrovolné pravidelné inkaso a další nové způsoby zneužívání Internetu k finančním podvodům.

Blok III: Městské karty nastupují

  • Technické a bezpečnostní aspekty pražské karty OpenCard a možnosti jejího dalšího vývoje.
  • Výhody a nevýhody současných bezkontaktních technologií typu NFC pro reálné nasazení.
  • Jak promění technologie radiové identifikace (RFID) současné bezpečnostní a logistické systémy?

Aktuální program je k dispozici na stránkách konference. Akce je určena pro odbornou veřejnost, která se pohybuje v prostředí internetové bezpečnosti, elektronického bankovnictví a zároveň pro žurnalisty.

Generálním partnerem akce je společnost AVG Technologies CZ, hlavním partnerem Česká spořitelna. Mediálně akci podporuje magazín Strategie.

TIB - partneři

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., M. Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. : 277 004 630 fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O serveru Lupa.cz (www.lupa.cz):

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O serveru Měšec.cz (www.mesec.cz)

Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, jež nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat.

O serveru Podnikatel.cz (www.podnikatel.cz) Podnikatel.cz je business server určený pro podnikatele, živnostníky a manažery malých a středních firem. Svým čtenářům přináší kompletní informační servis, aktuální zpravodajství ze světa podnikání, databáze zákonů, firem a úřadů státní správy, právní poradenství nebo manažerské rady pro úspěšný business.

O serveru Root.cz (www.root.cz) Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a open-source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část z více než 120.000 uživatelů, kteří ho během měsíce navštíví, jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r.o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.