Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Křišťálová Lupa 2007: Projektem roku je Stream.cz

Projektem roku v anketě Křišťálová Lupa 2007 a tedy nejzajímavějším projektem českého Internetu za rok 2007 se podle odborné poroty stal server Stream.cz. Výsledky ankety byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který následoval po odborné konferenci Czech Internet Forum 2007.

23. 11. 2007

Druhý ročník ankety Křišťálová Lupa 2007 – Cena českého Internetu zná své vítěze. Projektem roku 2007 se stal videoserver Stream.cz. Tento nový projekt spojuje internetový a televizní svět do podoby videohostingové služby a kromě sdílení videí produkuje také svůj vlastní obsah. Svoji výjimečnou pozici potvrdil nedávným spojením s portálem Seznam.cz. Pro křišťálovou cenu za Osobnost roku si na pódium stejně jako loni přišel Ivo Lukačovič.

O výsledcích ve dvanácti kategoriích rozhodlo více než 20 tisíc čtenářů serveru Lupa.cz, výsledky v kategoriích Anticena a Projekt roku měla v rukou šedesátka osobností tvořících odbornou porotu. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhlo včera v pražském Restaurant & coctail baru p.m. za účasti mnoha významných osobností českého Internetu.

Finální výsledky

Hlasování veřejnosti:
 • E-shop: CzechComputer.cz
 • Webhoster: Webzdarma.cz
 • Web veřejné správy: Justice.cz
 • Firemní web: Vodafone.cz
 • Freemail: Seznam Email
 • Vyhledávač: Google.cz
 • Obecné zpravodajství: iDNES.cz
 • Specializované zpravodajství: Rodina.cz
 • Zábava a bulvár: Super.cz
 • Blog: ILblog.cz
 • Komunitní projekt Viry.cz – fórum
 • Osobnost: Ivo Lukačovič
Hodnocení odborné poroty:
 • Anticena: Peprnet.cz
 • Projekt roku: Stream.cz
KL07 - výsledky

Miloš Petana si odnáší cenu pro Projekt roku 2007.

Do letošního hlasování jsme zařadili novou kategorii Komunitní projekt. Chtěli jsme tím reagovat na rostoucí zájem o tento druh internetového obsahu a náš předpoklad se vyplnil. Komunitní servery bodovaly nejen ve vlastní kategorii, ale zařadily se mezi pět nejlepších také například v kategorii Zábava a bulvár nebo Projekt roku, komentuje výsledky ankety Aleš Miklík, šéfredaktor serveru Lupa.cz.

Slavnostním vyhlašovacím večerem účastníky vtipně provedl moderátor Jakub Železný. Vyvrcholením programu byl koncert skupiny Buty, která se postarala o příjemnou atmosféru. Večer byl ale především příležitostí pro neformální setkání řady důležitých lidí z oboru.

Kompletní výsledková listina ankety Křišťálová Lupa 2007 je k dispozici na stránkách ankety.

Ještě před slavnostním vyhlášením výsledků proběhla v Konferenčním centru City v Praze odborná konference Czech Internet Forum 2007, na níž se sešla více než stovka účastníků a téměř tři desítky přednášejících a panelistů. Celodenní program byl tematicky rozčleněn do tří bloků, které se zaměřily na Internet jako na technologii, byznys a médium. Součástí programu byly tři samostatné workshopy.

Průběh konference rekapituluje dnešní článek na serveru Lupa.cz s názvem Inspirativní myšlenky a osobnosti na Czech Internet Forum 2007. Všechny prezentace jsou k dispozici ke stažení na stránkách konference.

Projekt Křišťálová Lupa 2007, zahrnující anketu a odbornou konferenci, společně připravil server Lupa.cz a společnost Beyond Interactive, generální partner projektu. Hlavním partnerem byla společnost AEC, dalšími partnery potom společnosti Sloane Park a UPC.

Hlavním mediálním partnerem projektu byl časopis Strategie. Mediálními partnery portály Atlas.cz, Centrum.cz a Seznam.cz, deníky Blesk a Právo, časopis Reflex, zpravodajské servery Aktuálně.cz, iDNES.cz, Novinky.cz a projekt Atlas ICQ.

Generální partner

Beyond Interactive

Hlavní partner

Logo - AEC

Partneři

Logo - Sloane Logo - UPC

Hlavní mediální partner

Strategie - logo

Mediální partneři

Aktuálně - logo Atlas - logo ICQ - logo

Blesk - logo Centrum - logo logo iDNES.cz

Logo - Novinky logo - Právo Reflex - logo

Seznam - logo

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Lupa.cz

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce. Během měsíce jej navštíví téměř 250 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.