Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Křišťálová Lupa 2012: boj o ceny začíná

Sedmý ročník ankety Křišťálová Lupa 2012 – Cena českého Internetu právě vstoupil do fáze finálního hlasování. V celkem 14 kategoriích obsadil místo rekordní počet projektů, které se o přízeň hlasujících ucházejí vůbec poprvé.

24. 9. 2012

Nejzajímavější a nejpřínosnější projekty za uplynulý rok teď čekají na hlasy široké veřejnosti i odborné poroty. Hlasování probíhá od 24. září do 31. října na stránkách ankety Křišťálová Lupa 2012 – Cena českého Internetu. O letošních finalistech rozhodlo v nominační fázi více než 15 000 čtenářů a expertní panel složený z odborných novinářů.

“Obsazení letošního ročníku je zatím nejpestřejší v celé historii ankety – zhruba dvě třetiny nominovaných jsou ve finálovém hlasování vůbec poprvé,” říká Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info. “Expertní panel odvedl skvělou práci a během pěti hodin intenzivního jednání vybral skutečně reprezentativní vzorek inspirativních projektů. Věřím, že se jim díky účasti v anketě dostane zasloužené pozornosti.”

Seznam projektů nominovaných v hlavní kategorii Projekt roku:


AVG – vstup na NYSE
Unikátní úspěch brněnské firmy AVG Technologies, které se podařilo vstoupit na newyorskou burzu.

demagog.cz
Unikátní projekt poskytující analytickou zpětnou vazbu pro výroky politiků.

HNDialog
Zřejmě neprogresivnější využití principů datové žurnalistiky v českých médiích.

InfoBaden.cz
Druhý nejdůvěryhodnější server na českém internetu, jedinečná oáza satirických zpráv.

iTesco.cz
Internetový e-shop známého obchodního řetězce, který na internet vstoupil jako první ve své kategorii.

Mall.cz – prodej firmy
Prodej Mall.cz představuje největší obchodní transakci v dějinách českého internetu.

Mixér.cz
Originálně řešená internetová hudební televize společnosti Seznam.cz.

ROZPOČET OBCE
Databáze rozpočtů českých obcí s názornou vizualizací klíčových parametrů.

Správa základních registrů
Správa základních registrů spuštěná v polovině roku 2012 je pilířem eGovernmentu a zefektivňuje komunikaci s úřady.

Supraphoneonline
Odvážný vstup českého hudebního vydavatelství na pole online prodeje hudby a mluveného slova.

Vsechnyzakazky.cz
Alternativní informační systém o veřejných zakázkách v ČR.

Kompletní seznam nominovaných projektů ve všech kategoriích najdete ZDE.

V sedmi kategoriích o vítězích rozhodne veřejnost, v dalších sedmi pak odborná porota, složená z bezmála 200 internetových odborníků, podnikatelů a zástupců médií. Každý, kdo se do hlasování zapojí, má šanci získat vstup na slavnostní vyhlášení výsledků ankety, které pod názvem “Konec světa aneb Co čeká na konci tunelu” proběhne 28. listopadu v divadle Archa.

Veškeré podrobnosti o anketě Křišťálová Lupa 2012 – Cena českého Internetu najdete na www.kristalova-lupa.cz.

Anketu Křišťálová Lupa 2012 pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Generálním partnerem ankety je společnost IBM. Partnery ankety jsou společnosti ACTIVE 24, ePojisteni.cz, GoPay, mojeID a T-Mobile. Mediálními partnery jsou Aukro.cz, Bazoš.cz, ČSFD.cz, Burda Digital, E15.cz, Google Česká republika, Heureka.cz, HyperMedia, iDNES.cz, Novinky.cz, Rádio Česko, Seznam.cz, Strategie, TISCALI MEDIA a Živě.cz. Anketa probíhá za podpory ČT24.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Renatu Fiedlerovou, marketingovou ředitelku
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6
T: +420 277 004 631, F: +420 277 004 601, E: renata.fiedlerova@iinfo.cz; W: www.iinfo.cz

Internet Info poskytuje obsah s přidanou hodnotou. Nabízí odbornost na webu, konferencích, seminářích a školeních. Nastoluje unikátní témata, přináší souvislosti, staví na osobitosti osobností a objektivitě informací s přesným zásahem. Právě proto čte zpravodajské servery společnosti Internet Info více než 1,8 milionu lidí měsíčně.
Internet Info vydává specializované servery o IT, internetu, telekomunikacích, nových technologiích, podnikání, financích, daních, digitálním vysílání a životním stylu. Pořádá desítky vzdělávacích akcí a provozuje TUESDAY Business Network, sociální síť v reálném světě pro firmy a profesionály.

Lupa.cz je již 14 let průvodcem internetových profesionálů i fanoušků online technologií. Zatímco dříve měřila hlavně rychlost připojení, dnes poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna jistota zůstává: články na Lupě vydávané o půl sedmé, za kterými hrdě stojí šéfredaktor David Slížek & spol.