Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Křišťálová Lupa 2012: start nominací právě dnes

Nominační fáze 7. ročníku ankety Křišťálová Lupa 2012 – Cena českého internetu odstartovala právě dnes. Až do 2. září může široká veřejnost nominovat své nejoblíbenější projekty uplynulého roku, a to celkem ve třinácti kategoriích.

23. 7. 2012

Anketu Křišťálová Lupa 2012 pořádá Lupa.cz, první server o českém internetu. Nominace probíhají prostřednictvím online formuláře na webových stránkách ankety. Své tipy posílá odborná porota, kterou tvoří zhruba 150 významných osobností českého internetového trhu. Speciální nominační formulář je určen pro samotné provozovatele a majitele internetových projektů. Z této široké palety pak vybere expertní panel, složený z odborných novinářů, pět až deset projektů v každé kategorii do finálního hlasování.

Jako každý rok došlo i letos k obměně kategorií reagující na aktuální stav na českém internetu. Z hlasování byly vyřazeny kategorie All Star a Vyhledávače a naopak rozšířeno bylo o nové položky, jak vysvětluje výkonný ředitel Internet Info a duchovní otec celého projektu Ján Simkanič:

Letošní novinkou je rozdělení kategorie Inspirace roku na Obsahovou inspiraci a Marketingovou inspiraci, aby bylo trochu návodnější, co v té které oblasti vybírat. Úplně novou kategorií je Veřejně prospěšná služba, protože v této oblasti za poslední rok vzniklo opravdu hodně podnětných a užitečných projektů, které si jistě zaslouží podporu a pozornost. Pro všechny kategorie pak platí, že nejen oblíbenost, ale právě aktivity uplynulého roku by měly v ideálním případě být tím, co nejvíce ovlivní zařazení projektů do finálního hlasování.

Přehled kategorií pro rok 2012
Zpravodajství Projekt roku
Zájmové weby Osobnost roku
Internetové obchodování Anticena
Nástroje a služby Marketingová inspirace
Mobilní služba Obsahová inspirace
One (wo)man show Globální projekty českých tvůrců
Veřejně prospěšná služba

Provozovatelé webů mají stejně jako v loňském ročníku možnost nominovat svůj projekt prostřednictvím speciálního nominačního formuláře a mohou tak konkrétními údaji a argumenty přesvědčit expertní panel o významu svého projektu, a podpořit tak jeho zařazení do hlasování.

Připraveny jsou pro ně také propagační bannery, kterými mohou motivovat své čtenáře k podpoře jejich nominace v anketě Křišťálová Lupa.

Nominovat své oblíbené projekty mohou zájemci do 2. září na http://kristalova.lupa.cz. Od 24. září do 31. října pak bude probíhat hlasování a výsledky ankety budou vyhlášeny 28. listopadu na slavnostním večeru v divadle Archa.

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české online scény. Letošní ročník je již sedmým v pořadí. Za dobu své existence se anketa stala již tradiční a bezesporu nejvýznamnější událostí roku v oblasti českého internetu. To dokládá i počet čtenářů zapojených v loňském roce do finálního hlasování, který přesáhl 60 tisíc.

Anketu Křišťálová Lupa 2012 pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Partnery ankety jsou společnosti ACTIVE 24, ePojisteni.cz, GoPay, mojeID a T-Mobile. Mediálními partnery jsou Aukro.cz, Bazoš.cz, ČSFD.cz, Burda Digital, E15.cz, Google Česká republika, Heureka.cz, HyperMedia, iDNES.cz, Novinky.cz, Rádio Česko, Seznam.cz, Strategie, TISCALI MEDIA a Živě.cz. Anketa probíhá za podpory ČT24.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Kateřinu Mužíkovou, marketingovou specialistku
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6
T: +420 277 004 631, F: +420 277 004 601, E: katerina.muzikova@iinfo.cz; W: www.iinfo.cz

Internet Info poskytuje obsah s přidanou hodnotou. Nabízí odbornost na webu, konferencích, seminářích a školeních. Nastoluje unikátní témata, přináší souvislosti, staví na osobitosti osobností a objektivitě informací s přesným zásahem. Právě proto čte zpravodajské servery společnosti Internet Info více než 1,8 milionu lidí měsíčně.
Internet Info vydává specializované servery o IT, internetu, telekomunikacích, nových technologiích, podnikání, financích, daních, digitálním vysílání a životním stylu. Pořádá desítky vzdělávacích akcí a provozuje TUESDAY Business Network, sociální síť v reálném světě pro firmy a profesionály.

Lupa.cz je již 14 let průvodcem internetových profesionálů i fanoušků online technologií. Zatímco dříve měřila hlavně rychlost připojení, dnes poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna jistota zůstává: články na Lupě vydávané o půl sedmé, za kterými hrdě stojí šéfredaktor David Slížek a spol.