Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Křišťálová Lupa 2018: Osobností roku je Jindřich Šídlo, Projektem roku Kingdom Come: Deliverance

Ocenění Projekt roku ve 13. ročníku ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu získává hra vyvíjená českou společností Warhorse Studios Kingdom Come: Deliverance, Osobností roku se stává publicista a glosátor Jindřich Šídlo a Cenu popularity si odnáší internetová televize DVTV.

22. 11. 2018

Dnešní večer v pražském Divadle Archa patřil slavnostnímu vyhlášení výsledků třináctého ročníku ankety Křišťálová Lupa 2018 – Cena českého Internetu pořádané serverem Lupa.cz. O vítězích v 15 kategoriích rozhodly svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost. Do hlasování se zapojilo rekordních 90 tisíc hlasujících.

Osobností roku se stává publicista a glosátor nejen politické scény Jindřich Šídlo. Jeho satirický videopořad Šťastné pondělí zároveň zabodoval ve zbrusu nové kategorii Online video. První místo v kategorii One (wo)man show získává facebookový profil falešného mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka. Nejlepší zpravodajství nabízí internetová televize DVTV a nejoblíbenějším zájmovým webem je Databazeknih.cz. Cenu Veřejně prospěšná služba – cena České televize získává online sbírka vzpomínek pamětníků významných dějinných událostí 20. století Paměťnároda.cz. Anticena letos putuje k Mobilním operátorům, důvodem jsou předražená data pro veřejnost.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ

Hodnocení odborné poroty:

·         Projekt roku: Kingdom Come: Deliverance

·         Osobnost roku: Jindřich Šídlo

·         Globální projekty českých tvůrců: Windy

·         E-commerce inspirace: Footshop

·         Marketingová inspirace: Rekola – Libeňský most

·         Obsahová inspirace: Forbes Espresso

·         Veřejně prospěšná služba – cena České televize: Pamětnároda.cz

·         Anticena: Mobilní operátoři (předražená data pro veřejnost)

Hlasování veřejnosti:

·         Cena popularity: DVTV

·         Internetové obchodování: Alza.cz

·         Nástroje a služby: Mapy.cz

·         One (wo)man show: Jiří Ovčáček – unofficial

·         Online video: Šťastné pondělí

·         Zájmové weby: Databazeknih.cz

·         Zpravodajství a publicistika: DVTV

Kompletní výsledky ankety Křišťálová Lupa 2018 najdete na webu ankety

 

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české online scény. Letošní ročník je třináctým v pořadí. Za dobu své existence se anketa stala tradiční a bezesporu nejvýznamnější událostí roku v oblasti českého internetu.

Anketu Křišťálová Lupa 2018 pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Hlavním partnerem ankety je společnostT-Mobile. Dalšími partnery akce jsouActive24, Chivas Regal a PayU. Partnerem slavnostního vyhlášení je Bird&Bird. Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a Český rozhlas Radiožurnál,mediálními partnery jsou Deník.cz, E15.cz, Heureka.cz, Hypermedia.cz a Tiscali Media. Produktovými partnery jsou Schweppes a Ateliér Mošnov.