Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Internetovým projektem roku v anketě Křišťálová Lupa 2006 se stalo Aktuálně.cz

Včerejším slavnostním večerem vyvrcholilo několikaměsíční rozhodování veřejnosti a odborné poroty o vítězích ankety Křišťálová Lupa 2006 – Cena českého Internetu. Její první ročník uspořádal server o českém Internetu Lupa.cz. O výsledcích rozhodlo téměř 11 000 čtenářských hlasů.

24. 11. 2006

Zcela nová anketa Křišťálová Lupa 2006 – Cena českého Internetu, kterou upořádal server Lupa.cz, včera vyvrcholila slavnostním vyhlášením vítězů. Mezi více než stovkou hostů včera v pražské restauraci Mánes nechyběly ikony českého Internetu v čele s Ivo Lukačovičem, Jiřím Peterkou nebo Tomášem Baldýnským. Večerem půvabně a s humorem provázel moderátor České televize Jakub Železný. Vtipný a svižný ceremoniál předávání křišťálových cen zpříjemnilo hned několik hudebních vstupů slovenské zpěvačky Kataríny Koščové.

Které projekty si odnesly opravdovou křišťálovou lupu?

Hlasování veřejnosti:

 • E-shop: CzechComputer.cz
 • Webhoster: Český hosting
 • Web veřejné správy: Justice.cz
 • Firemní web: Vodafone.cz
 • Freemail: Email.seznam.cz
 • Vyhledávač: Google.cz
 • Obecné zpravodajství: iDnes.cz
 • Specializované zpravodajství: Rodina.cz
 • Zábava a bulvár: Super.cz
 • Blog: Ostravak.bloguje.cz
 • Osobnost: Ivo Lukačovič

Hodnocení odborné poroty:

 • Anticena: Peprnet.cz
 • Projekt roku: Aktuálně.cz
Aktualne.cz

Jakub Unger, šéfredaktor zpravodajského serveru Aktuálně.cz, si odnáší Křišťálovou Lupu 2006 za Projekt roku

„Proč jsme se rozhodli uspořádat novou anketu, oceňující české internetové projekty? Jednak proto, že podobné ocenění, které by vyzdvihovalo úspěšné projekty českého Internetu, zde v současné chvíli chybělo. Dalším důvodem byla snaha o zviditelnění internetového prostředí jako takového, kterému je stále věnovaná menší pozornost, než si zaslouží,“ vysvětluje Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, která provozuje server Lupa.cz.

Kompletní přehled výsledků a zároveň podrobnou reportáž ze včerejšího ceremoniálu naleznete v článku Ceny Křišťálové Lupy 2006 uděleny na stránkách serveru Lupa.cz. Další fotografie jsou k dispozici ve fotogalerii na stránkách ankety.

Nominační fáze ankety, v níž čtenáři navrhovali své favority v celkem 13 kategoriích, proběhla během září 2006. Od 1. října následovalo finální hlasování, do něhož postoupilo v každé kategorii pět nejúspěšnějších projektů. Z těch potom své favority volila odborná veřejnost. Pouze ve dvou kategoriích, Anticena a Projekt roku, rozhodla o vítězích odborná porota, složená z téměř šedesátky internetových odborníků.

Odborná konference Czech Internet Forum 2006

Slavnostnímu večeru předcházela celodenní odborná konference Czech Internet Forum 2006 serveru Lupa.cz, na níž se hovořilo o tématech jako jsou nejnovější technologie, budoucnost různých druhů připojení k Internetu, stav českém broadbandu nebo Internet jako byznys. Osobnosti českého online prostředí celý den přednášely o reklamě, e-komerci nebo e-marketingu.

CIF

Mezi přednášejícími a diskutujícími se objevila například Dana Bérová, poslední ministryně informatiky, nebo zástupci největších internetových portálů Seznam.cz, Centrum.cz, Atlas.cz a iDnes.cz.

Podrobnější shrnutí toho, co všechno bylo na konferenci vyřčeno, naleznete v článku O čem se hovořilo na Czech Internet Forum 2006?. Na stránkách konference jsou k dispozici ke stažení prezentace jednotlivých přednášejících a také odborný dokument mapující současný stav internetového prostředí – Ročenka českého Internetu, který připravila a na konferenci představila redakce serveru Lupa.cz.

Generálním partnerem ankety i odborné konference byla společnost Tiscali ČR. Partnery konference společnosti AEC, server o digitálním vysílání DigiZone.cz a společnost Kanzelsberger, která se zároveň stala i partnerem kategorie Blog. Mediálními partnery byly časopisy Click! a Chip.

KL - Tiscali


KL - AEC
KL - DZ


KL - Kanzelsberger


KL - Chip
KL - Click

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Lupa.cz
Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce. Během měsíce jej navštíví více než 200 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.