Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Czech Internet Forum: jak se podepsala krize na vývoji českého Internetu?

Již po čtvrté se v listopadu uskuteční celodenní bilanční konference serveru Lupa.cz s názvem Czech Internet Forum. Konference rekapituluje vývoj a novinky v oblasti českého Internetu za uplynulý rok, tentokrát o to zajímavěji, že šlo o rok ovlivněný ekonomickou krizí. Akce je součástí projektu Křišťálová Lupa, který právě vrcholí finálním hlasováním.

6. 10. 2009
CIF09

Ekonomická krize ovlivňuje více či méně všechny oblasti českého hospodářství. Jaký dopad má na vývoj businessu v oblasti Internetu a telekomunikací? Jaká je situace v elektronickém obchodování? A jak se projevuje v oblasti online médií? To jsou jen některá z připravovaných témat, o nichž se bude hovořit na konferenci Czech Internet Forum 2009. Ta se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu 2009 v Konferenčním centru CITY v Praze.

Zájemci o účast se mohou registrovat již nyní prostřednictvím formuláře na stránkách konference.

Program letošní konference je připraven samozřejmě s ohledem na to, aby odrážel dění v oblasti Internetu a nových technologií od konce roku 2008, kdy u nás naplno nastoupilo zpomalení hospodářského růstu. Hovořit se bude ale také například o původně tolik očekávaném fenoménu online videa nebo o novinkách v mobilním obsahu. Tomuto tématu ostatně server Lupa.cz věnuje samostatnou konferenci Mobile Internet Forum, která se koná již tento čtvrtek, upozorňuje Aleš Miklík, vedoucí redakcí společnosti Internet Info.

Vybíráme z tematických okruhů konference:

  • Stav a trendy v poskytování Internetu
  • Proč má Česko tolik e-shopů?
  • Jak udělat ze start-upu velkou firmu a získat pro ni investora
  • Online video: splněná očekávání, nebo propadák?
  • Regulace audiovizuálních služeb na Internetu ano, či ne?
  • Je filtrování obsahu správným způsobem boje proti dětské pornografii?

Aktuální program je k dispozici na stránkách akce. Na programu budou také panelové diskuze, například aktuálně o právě schvalovaném audiovizuálním zákonu nebo panel s názvem Souboj titánů, v němž zasednou zástupci největších hráčů na českém internetovém trhu Pavel Zima (Seznam.cz), Pavel Mucha (Centrum Holdings), Dalibor Balšínek (MAFRA) nebo Daniel Grunt (CET21). Dalšími řečníky a diskutujícími budou respektované osobnosti českého internetového prostředí.

Konference je úzce spjata také s anketou Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu, jejíž finální hlasování probíhá až do neděle 25. října 2009 na stránkách www.kristalova-lupa.cz/hlasovani/. Výsledky ankety budou zveřejněny na slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 26. listopadu 2009 v divadle Archa.

Anketu Křišťálová Lupa 2009 a konferenci Czech Internet Forum pořádá server Lupa.cz ve spolupráci s projektem O2 Média společnosti Telefónica O2. Hlavním partnerem je server Zážitky.cz, partnery jsou společnosti ACTIVE24 a GEMIUS. Hlavním mediálním partnerem je týdeník Marketing & Media. Mediálně projekt podporují Aktuálně.cz, Centrum.cz, eStránky.cz, Chip, iDNES.cz, Jaknapočítač.cz, Kafe.cz, nova.cz, Reflex, Seznam.cz, tn.cz, Týden.cz a Živě.cz.

KL - partneři 2


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 630, 600 fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O anketě Křišťálová Lupa

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu. Již čtvrtý ročník ankety pořádá server o českém Internetu Lupa.cz za podpory O2 Media společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Společně s anketou bude uspořádána pravidelná odborná konference Czech Internet Forum 2009, mapující aktuální stav českého Internetu z nejrůznějších úhlů pohledu. Loňský ročník ankety se bezesporu zařadil mezi nejzajímavější události českého Internetu v roce 2008. Finálního hlasování vzbudilo silný ohlas, když se do něj zapojilo více než 64 tisíc hlasujících.

O serveru Lupa.cz, www.lupa.cz

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o., www.iinfo.cz

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.