Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Největší databáze WiFi už obsahuje více než 1.000 hotspotů

Praha, 14. června 2005 – Počet hotspotů obsažených v databázi WiFi serveru Lupa.cz nedávno přesáhl tisícovou hranici. Za uplynulý půl rok jde o zvýšení na dvojnásobek.

16. 6. 2005

Technologie WiFi je den ze dne rozšířenější. Uživatelů tohoto druhu bezdrátového připojení výrazně přibývá, a to se odráží i na růstu počtu poskytovatelů WiFi. Největší databáze hotspotů WiFi, kterou provozuje server Lupa.cz, zachycuje tento vývoj více než názorně.

Před několika dny totiž počet hotspotů obsažených v databázi překročil číslo 1.000, což znamená, že se zdvojnásobil během pouhého půl roku. Počet poskytovatelů se za stejnou dobu ztrojnásobil. V současné chvíli se v databázi nachází 1.085 hotspotů ve 262 obcích od 164 poskytovatelů, přičemž tato čísla stále narůstají.

Kterýkoli poskytovatel WiFi připojení může jednoduše vyplnit formulář s údaji o svých hotspotech a tak zpopularizovat svou síť. Takto máme podchyceno už více než 160 poskytovatelů; většina z nich se přihlásila sama. Především jejich iniciativou se dnes můžeme pochlubit nejrozsáhlejší databází WiFi hotspotů na českém Internetu, přibližuje fungování databáze šéfredaktor serveru Lupa.cz Aleš Miklík.

Nejlépe se dá WiFi připojení najít v Praze, kde je známo 336 hotspotů, následuje Ostrava (47), Brno (46), Frýdek-Místek (42), Plzeň (27) a České Budějovice (21). Naopak databáze zahrnuje i hotspoty v takových malých obcích jako například Branišovice, Kocbeře, Výrava, Metylovice apod. Nejvíce hotspotů má v databázi společnost 802.cz (145), následovaná Eurotelem (125) a T-Mobilem (84).

Nejčastěji se s hotspotem lze potkat na venkovním prostranství (806), často bývají umístěny i v hotelech (91) nebo prodejnách (71), ale najdeme také jeden hotspot v kostele. Provoz většiny hotspotů bývá zpoplatněn, ovšem některé jsou přístupné zdarma. Takových je nejvíce v Praze (48).

Těší nás, že naše databáze WiFi hotspotů vzbuzuje tak velkou odezvu. Její vysoká návštěvnost je pro mě důkazem, že v ní uživatelé nalézají užitečné informace, ať už pro jejich domácí připojení nebo před cestou na místo, ze kterého chtějí být připojeni k Internetu, shrnuje Aleš Miklík.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, 110 fax 244 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Databázi hotspotů WiFi
WiFi databáze zachycuje aktuální stav nabídky veřejných přístupových bodů WiFi a umožňuje tak jejich uživatelům snadné vyhledávání míst pro bezdrátové připojení.

O serveru Lupa.cz
Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je významným hráčem českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (Lupa.cz, Měšec.cz, Root.cz a další), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz, pod hlavičkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.