Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Server Lupa.cz slaví 10 let své existence

Server Lupa.cz, jeden z nejstarších deníků na českém Internetu, slaví 10. výročí. Na jaře roku 1998 ho spustil jako svůj osobní projekt Marek Antoš, zakladatel vydavatelství Internet Info. Dnes stránky serveru Lupa.cz navštíví téměř 300 tisíc reálných uživatelů za měsíc.

2. 4. 2008

Deset let s českým Internetem. Tak zní název speciální přílohy, kterou server Lupa.cz připravil pro své čtenáře u příležitosti svých 10. narozenin. Speciál věnovaný nejen historii oslavence, ale také tomu, jak vypadal celý český Internet před deseti lety a jakou cestu od té doby ušel, je k dispozici na speciální adrese http://desetileta.lupa.cz/.

„Server Lupa.cz byl od počátku orientován spíše na problematiku připojování k Internetu. Přinášel přehled o tom, kde je připojení dostupné, od koho a za kolik, a snažil se také testovat, v jaké kvalitě. Jádro obsahu tak měly tvořit především testy, nikoliv články. Samotného mě pak překvapilo, že se postupem doby Lupa stala odborným zpravodajským serverem,“ vzpomíná na historii serveru Lupa.cz jeho zakladatel a ředitel společnosti Internet Info, Marek Antoš.

Lupa v roce 1998

Lupa 1998

Lupa v roce 2000

Lupa 2000

Lupa v roce 2008

Lupa 2008

„Na počátku 21. století se Lupa.cz proměnila v klasický specializovaný zpravodajský server orientovaný nejen na oblast Internetu, ale také telekomunikací a moderních technologií a médií. Zároveň se stala významným organizátorem odborných konferencí a ankety Křišťálová Lupa, která oceňuje nejoblíbenější internetové projekty v českém prostředí. Lupa tak potvrzuje svoji roli komentátora a tvůrce odborného dění na českém Internetu,“ doplňuje Aleš Miklík, současný šéfredaktor serveru.

Dynamicky se vyvíjí také návštěvnost serveru Lupa.cz. V říjnu 2007 překročila hranici 290 tisíc reálných uživatelů a dva miliony zhlédnutých stránek za měsíc.

Server Lupa.cz slaví své výročí netradičním způsobem. Neočekává dárky ani velké gratulace. Naopak pro své čtenáře připravil soutěž o atraktivní ceny, které věnovali partneři výročí. Hlavní cenou je LCD televizor Grundig od hlavního partnera výročí internetového obchodu Mall.cz, na další vylosované čekají např. DVD přehrávače od partnera výročí, kterým je Obchodní-dům.cz.

Hlavní partner výročí

logo Mall

Partner výročí

Logo Obchodni dum


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz, http://www.iinfo.cz

O serveru Lupa.cz (www.lupa.cz)

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.