Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Internet Video Forum 2007: video na českém Internetu má velké rezervy

Téměř stovka účastníků se sešla na včerejší odborné konferenci Internet Video Forum 2007. Hovořilo se o současných trendech, připravenosti mediálního trhu, nových reklamních formátech i limitech video obsahu na Internetu. Konferenci uspořádal server o českém Internetu Lupa.cz.

6. 6. 2007

Video hýbe světovým Internetem a pomalu jej objevují také čeští uživatelé. O tom, jaké možnosti video na Internetu představuje, hovořili včera na odborné konferenci Internet Video Forum 2007 zástupci médií, mediálních agentur, provozovatelé videoportálů i zadavatelé reklamy. Přestože český Internet dosud podle Davida Háce ze společnosti Fun Power nemá svou „videostar“, perspektiva video obsahu a video služeb je v Česku veliká nejen pro uživatele, ale také pro mediální agentury a zadavatele vzhledem k velkému reklamnímu prostoru.

Jednotliví přednášející se zaměřili na video obsah na Internetu z mnoha úhlů pohledu – právního aspektu dodržování autorských práv se ujal Josef Aujezdský, vliv Internetu na digitalizaci televizního vysílání shrnul Pavel Hanuš z České televize. Michal Krsek z CESNETu se zaměřil na technické limity pro přenos videa na Internetu a Jiří Peterka představil omezení, která může přinést nová směrnice Evropské komise o Televizi bez hranic.

Video Forum

Ve dvou panelech uzavírajících obě části konference diskutovali o možnostech videa na Internetu zástupci provozovatelů videoserverů – David Hác (N-Joy.cz), Patrick Zandl (Stream.cz) a médií – Jároslav Kábele (iDnes.cz), Pavel Tomášek (Aktuálně.cz), Ladislav Doležal (Česká televize) a Adam Javůrek (Respekt). Mediální agentury v diskuzi zastupovali Štěpán Wolde (ARBOmedia) a Petr Nešpůrek (Mediaedge:cia), které doplnila Kateřina Hrubešová z oborového sdružení SPIR.

„Konference přinesla řadu zajímavých poznatků. Největší diskuze se v publiku rozpoutala kolem právních otázek. Není totiž výjimkou, že se internetové servery nabízející video obsah pohybují na hranici legality, co se autorských práv týče,“ objasňuje některá témata konference Aleš Miklík, šéfredaktor pořadatelského serveru Lupa.cz, a dodává: „Těší nás, že jsme se tematicky trefili do oblasti, která je opravdu v současné době horkým tématem pro všechny zúčastněné. Potvrdily nám to i živé diskuze nejen mezi panelisty, ale především v publiku.“

Zřejmě nejdál v poskytování video obsahu je Česká televize, která nyní zaznamenává nový trend. Někteří diváci postupně přecházejí od klasického televizního vysílání k vysílání internetovému. Stále častěji využívají možnosti podívat se na oblíbený pořad v internetovém archívu, bez ohledu na jeho zařazení v časovém schématu vysílání.

Video Forum 2

Podrobnější informace o jednotlivých probíraných tématech shrnuje dnešní článek serveru Lupa.cz Online video hýbe Internetem. Víme proč a jak. Na stránkách konference jsou k dispozici ke stažení prezentační materiály jednotlivých přednášejících, stejně jako fotogalerie.

Konference Internet Video Forum 2007 se konala ve spolupráci s generálním partnerem společností Fun Power, která provozuje portál N-Joy.cz. Mediálním partnerem byl zpravodajský server iDNES.cz.

logo N-joy.cz

logo iDNES.cz

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Lupa.cz

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce. Během měsíce jej navštíví téměř 250 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.