Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Křišťálová Lupa 2009: nominace známe – kdo zvítězí letos?

Čtvrtý ročník ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu jde do finále. Celý měsíc bude internetová veřejnost a odborná porota rozhodovat o vítězích v jedenácti kategoriích. Poprvé v historii ankety se sešel Expertní panel, který doplnil nominace veřejnosti o své favority.

21. 9. 2009
KL2009

Finální hlasování v anketě Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu probíhá až do neděle 25. října 2009 na stránkách www.kristalova-lupa.cz/hlasovani/. Každý hlasující má možnost zařadit se do slosování o atraktivní ceny v čele s novým typem oblíbeného telefonu iPhone, který věnoval generální partner ankety společnost Telefónica O2. Finálnímu hlasování předcházela nominační fáze, do níž se zapojilo přes 28 tisíc hlasujících, tedy o 10 tisíc více než vloni.

Jsme rádi, že výsledky letošních nominací často upozorňují na nové nebo nepříliš okoukané internetové projekty. K tomu přispěl jednak přebudovaný systém kategorií, ale také nově zřízený expertní panel. Na setkání, které se uskutečnilo právě před týdnem, se zástupci panelu shodli na řadě zajímavých tipů, kterými doplnili čtenářské nominace. Anketa tak získává nový rozměr, a to díky zapojení odborníků již v nominační fázi, upozorňuje Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info.

Již tradiční instituci ankety – Odbornou porotu, která rozhodne o vítězích v kategoriích Osobnost, Anticena a Projekt roku – tvoří letos téměř 80 osobností české internetové scény. Členy Expertního panelu jsou potom odborní novináři, publicisté a blogeři.

KL - expertní panel 1 KL - expertní panel 2

Setkání expertního panelu
Foto: Juraj Gerbery

Současně s hlasováním je spuštěn také registrační formulář pro účast na konferenci Czech Internet Forum 2009, která se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu 2009 v Konferenčním centru CITY v Praze. Výsledky ankety budou zveřejněny na slavnostním vyhlášení o dva týdny později, tedy ve čtvrtek 26. listopadu 2009 v divadle Archa.

Podrobnosti o pravidlech soutěže jsou k dispozici na stránkách ankety. Podrobnosti o dosavadním průběhu ankety najdete také v dnešním článku Hlasujte v anketě Křišťálová Lupa 2009 na serveru Lupa.cz.

Přehled nominací v jednotlivých kategoriích:

KL - hlavosání - čtenáří

Přehled nominací určených pro hlasování odborné poroty:

KL - hlasování - porota

Anketu Křišťálová Lupa 2009 pořádá server Lupa.cz ve spolupráci s projektem O2 Média společnosti Telefónica O2. Hlavním partnerem ankety je server Zážitky.cz, partnery jsou společnosti ACTIVE24 a GEMIUS. Hlavním mediálním partnerem je týdeník Marketing & Media. Mediálně projekt podporují Aktuálně.cz, Centrum.cz, eStránky.cz, Chip, iDNES.cz, Jaknapočítač.cz, Kafe.cz, nova.cz, Reflex, Seznam.cz, tn.cz, Týden.cz a Živě.cz.

KL09  - partneři


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 630, 600 fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O anketě Křišťálová Lupa

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu. Již čtvrtý ročník ankety pořádá server o českém Internetu Lupa.cz za podpory O2 Media společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Společně s anketou bude uspořádána pravidelná odborná konference Czech Internet Forum 2009, mapující aktuální stav českého Internetu z nejrůznějších úhlů pohledu. Loňský ročník ankety se bezesporu zařadil mezi nejzajímavější události českého Internetu v roce 2008. Finálního hlasování vzbudilo silný ohlas, když se do něj zapojilo více než 64 tisíc hlasujících.

O serveru Lupa.cz, www.lupa.cz

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o., www.iinfo.cz

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.