Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Nominace do ankety Křišťálová Lupa 2010 spuštěny

Tento týden začala první fáze hlasování v již pátém ročníku ankety Křišťálová Lupa 2010. Široká veřejnost může nominovat to nejlepší z českého Internetu v celkem jedenácti kategoriích. Ty nejoblíbenější projekty a služby pak postoupí do finálního hlasování. Hlasující mají zároveň příležitost vyhrát od generálního partnera, společnosti Nokia, mobilní telefon Nokia N97 mini. Pořadatelem ankety je server Lupa.cz.

27. 7. 2010
Logo KL 2010

Své tipy do ankety Křišťálová Lupa 2010 – Cena českého Internetu mohou internetoví uživatelé posílat prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.kristalova-lupa.cz/nominace/, a to až do úterý 31. srpna 2010. Poté vybere expertní panel, složený z odborných novinářů, publicistů a blogerů, pět až deset nejčastěji nominovaných projektů a služeb, resp. osobností v každé kategorii a ty pak budou zařazeny do finálního hlasování veřejnosti. V loňském ročníku se hlasování zúčastnilo na 82 tisíc internetových uživatelů.

Kategorie ankety zaznamenaly letos opět několik změn, které jsou reakcí na proměňující se zájmy internetových uživatelů. Jde především o nové kategorie Mobilní služba (projekty či služby podporující přístup z mobilních zařízení) a Dobrej nápad (netradiční, kreativní, praktické, užitečné, hezké nebo inspirativní řešení), ale také možnost nominovat v kategoriích Média a Mobilní služba více než jeden projekt. Podrobnosti o pravidlech soutěže jsou k dispozici na stránkách ankety.

Přehled kategorií v roce 2010:

 • Vyhledávače a databáze
 • Komunikační služby
 • Sociální sítě
 • Publikační platformy
 • Internetové obchodování
 • Média
 • Mobilní služba
 • Dobrej nápad
 • Osobnost roku
 • Anticena
 • Projekt roku

„Každým rokem se do naší ankety zapojuje stále více hlasujících. Velice si vážíme široké podpory napříč internetovým mediálním trhem, díky které je současné povědomí o anketě opravdu výrazné. Je to ale i odrazem skutečnosti, že stále větší podíl lidí v České republice internet aktivně využívá a zajímá se o něj,“ komentuje Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, a dodává: „Věříme, že letos zájem o anketu opět vzroste a do hlasování se zapojí ještě více lidí než loni.“

Všichni hlasující, kteří se zapojí do nominační fáze, budou zařazeni do slosování o ceny, které poskytli partneři, mediální partneři a pořadatel ankety. Hlavní výhrou je mobilní telefon Nokia N97 mini, mezi dalšími cenami je například vstup na slavnostní vyhlášení ankety, které se uskuteční 25. listopadu 2010 v Divadle Archa. Večerem bude provázet již podruhé Tomáš Hanák, hosté se pak mohou těšit na vystoupení skupiny Vltava.

Pro provozovatele webových projektů je připravena série propagačních upoutávek, upozorňujících čtenáře na možnost podpory jejich služeb v nominační fázi ankety. Provozovatelé služeb je najdou ve formě připravených kódů, které si mohou volně stáhnout.

Odborná konference Czech Internet Forum 2010, mapující aktuální trendy na české internetové scéně a jejich využití v byznysu, která je s anketou Křišťálová Lupa již tradičně spjata, se letos uskuteční 11. listopadu 2010.


Projekt Křišťálová Lupa 2010 pořádá server Lupa.cz ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika. Partnerem je společnost ACTIVE 24 a hlavním mediálním partnerem je týdeník Marketing & Media. Mediálně projekt podporují Aktuálně.cz, Blesk.cz, Centrum.cz, ČeskéNoviny.cz, ČRo 1 – Radiožurnál, ČT24, Dáma.cz, Deník.cz, E15.cz, eStránky.cz, Heureka.cz, iDNES.cz, Miton.cz, Novinky.cz, Proměňse.cz, Reflex, Seznam.cz a Živě.cz.

Loga partneru KL2010


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 631, fax 277 004 601
E-mail: hana.rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O anketě Křišťálová Lupa

(www.kristalova-lupa.cz)

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu. Již pátý ročník ankety pořádá server o českém Internetu Lupa.cz za podpory společnosti Nokia Česká republika. Společně s anketou je pořádána pravidelná odborná konference Czech Internet Forum, mapující aktuální stav českého Internetu z nejrůznějších úhlů pohledu. Loňský ročník ankety se bezesporu zařadil mezi nejzajímavější události českého Internetu v roce 2009. Finálního hlasování vzbudilo silný ohlas, když se do něj zapojilo více než 82 tisíc hlasujících.

O serveru Lupa.cz

(www.lupa.cz)

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s.r.o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.