Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Křišťálová Lupa 2010 – Anticena patří projektu Datové schránky

Odborná porota ankety Křišťálová Lupa 2010 zvolila projektem roku server Slevomat.cz. Ocenění Osobnost roku získal publicista Miloš Čermák. Anticena letos patří projektu datových schránek. Výsledky pátého ročníku ankety byly slavnostně vyhlášeny včera v Divadle Archa v Praze.

26. 11. 2010
Logo KL 2010

Přes 93 tisíc hlasujících rozhodlo o výsledcích pátého ročníku ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu. Ve třech hlavních kategoriích – Projekt roku, Osobnost roku a Anticena – určila pořadí nominovaných projektů odborná porota složená z více než 70 osobností podnikatelského, internetového a mediálního světa. Anketu uspořádal zpravodajský server Lupa.cz za podpory generálního partnera společnosti Nokia.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhlo 25. listopadu 2010 v Divadle Archa v Praze. Role moderátorů se opět zhostila dvojice Tomáš Hanák, herec divadla Sklep, a Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info. Výsledky potvrdily, že trendem letošního roku jsou servery zaměřené na skupinové nakupování, když se vítězem kategorie Projekt roku stal Slevomat.cz. Osobností české internetové scény roku 2010 je Miloš Čermák, známý novinář a publicista. Nepopulární Anticena byla porotou přidělena tolik diskutovanému projektu datových schránek.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

Hodnocení odborné poroty:

 • Projekt roku: Slevomat.cz
 • Osobnost roku: Miloš Čermák
 • Anticena: Datové schránky

Hlasování veřejnosti:

 • Internetové obchodování: Aukro.cz
 • Komunikační služby: Seznam E-mail
 • Vyhledávače a databáze: Google.cz
 • Sociální sítě: Facebook.com
 • Publikační platformy: YouTube.com
 • Média – všeobecná: iDNES.cz
 • Média – specializovaná: Živě.cz
 • Mobilní služba: m.T-Mobile.cz
 • Dobrej nápad: VideaČesky.cz
 • Zvláštní cena: Fakturoid.cz

Své vítězství z loňských oceněných obhájilo hned několik projektů: aukční server Aukro.cz, zpravodajský portál iDNES.cz, internetový magazín Živě.cz, dále sociální síť Facebook, videoportál YouTube a také služba Seznam E-mail. Po krátké přestávce v roce 2009 se letos opět dostal na špici vyhledávač Google.

Novinkou tohoto ročníku je vznik kategorie s názvem Dobrej nápad, jejímž vítězem se stal server VideaČesky.cz. Společností Nokia byla v roce 2010 vypsána speciální kategorie Mobilní služba, ve které se na 1. místě umístily mobilní stránky m.T-Mobile.cz.

„Veřejnost v anketě často hlasovala pro projekty, které jsou jí dobře známé a které často využívá. Řada zajímavých webů a služeb, třeba ne tak mediálně zpopularizovaných, však může zůstat v pozadí. Redakce serveru Lupa.cz se proto rozhodla upozornit na jeden takový projekt a udělit zvláštní ocenění pro webovou aplikaci Fakturoid.cz,“ doplňuje výsledky Patrick Zandl, šéfredaktor serveru Lupa.cz, a dodává: „Jedná se o inovativní českou službu pro online vystavování a správu faktur pro živnostníky a malé firmy, která vyniká jednoduchostí a svým obchodním modelem.“

Rekapitulaci výsledků přináší reportáž serveru Lupa.cz s názvem Křišťálová Lupa 2010 zná své vítěze. K ilustraci atmosféry slavnostního večera je k nahlédnutí fotogalerie z akce.

Anketu Křišťálová Lupa 2010 uspořádal server Lupa.cz ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika. Partnerem byla společnost ACTIVE 24 a hlavním mediálním partnerem týdeník Marketing & Media. Mediálně projekt podpořily servery AdActive, Aktuálně.cz, Blesk.cz, Centrum.cz, ČeskéNoviny.cz, ČRo 1 – Radiožurnál, ČT24, Dáma.cz, Deník.cz, E15.cz, eStránky.cz, Heureka.cz, iDNES.cz, Miton.cz, Novinky.cz, Proměňse.cz, Reflex, Seznam.cz a Živě.cz.


Loga partnerů KL final


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, Marketing & PR specialistka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 631, fax 277 004 601
E-mail: hana.rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O anketě Křišťálová Lupa

(www.kristalova-lupa.cz)

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu. Již pátý ročník ankety pořádá zpravodajský server Lupa.cz za podpory společnosti Nokia Česká republika. Společně s anketou je pořádána pravidelná odborná konference Czech Internet Forum, mapující aktuální stav českého Internetu z nejrůznějších úhlů pohledu.

O serveru Lupa.cz

(www.lupa.cz)

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s.r.o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia). Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.