Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Server Lupa.cz v září dosáhl rekordní návštěvnosti přes 200 tisíc uživatelů

Specializovaný zpravodajský server o českém Internetu Lupa.cz (www.lupa.cz) během měsíce září navštívilo rekordních 209 071 reálných uživatelů. V meziročním srovnání to znamená nárůst o celých 87 %.

26. 10. 2006

Růst návštěvnosti zpravodajského serveru Lupa.cz za posledních 12 kalendářních měsíců překonal všechny dosavadní rekordy. Podle aktuálních výsledků měření NetMonitor jej letos v září navštívilo téměř 210 tisíc reálných uživatelů. Toto číslo je o 87 % vyšší než údaj za stejné období předchozího roku 2005.

„S tímto vývojem jsme samozřejmě mimořádně spokojeni. Počátečním impulsem pro tento výrazný a kontinuální nárůst návštěvnosti se stalo spuštění nové verze serveru v prosinci loňského roku. Hlavní příčinou je však skutečnost, že se redakci daří pravidelně přinášet aktuální a atraktivní obsah, který často obsahuje exkluzivní informace o internetovém trhu,“ komentuje úspěch Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, která server Lupa.cz provozuje.


Vývoj návštěvnosti serveru Lupa.cz
(září 2005 – září 2006)
Lupa - graf_rekord

Zdroj: NetMonitor-SPIR-Mediaresearch-Gemius

Server Lupa.cz poskytuje podrobné zpravodajství o současném dění na českém Internetu. Je centrem výměny názorů zasvěcené čtenářské obce a zároveň orientačním bodem pro všechny, které zajímá oblast telekomunikací a IT. Mezi nejpopulárnější součásti jeho obsahu patří kromě zpravodajství také speedmeter – nástroj pro měření rychlosti připojení k Internetu, největší databáze WiFi hotspotů v České republice, čtenářské blogy, pod nimiž jsou často podepsána známá jména internetové komunity, a v neposlední řadě také obsáhlá databáze nabídek internetového připojení.

V současné době je Lupa.cz pořadatelem prvního ročníku ankety Křišťálová Lupa 2006 – Cena českého Internetu, jejíž výsledky budou vyhlášeny 23. listopadu, v den konání odborné konference Czech Internet Forum 2006.

„Zájem čtenářů nás mimořádně těší a je pro nás velikým povzbuzením. Ukazuje se, že aktuální vývoj v oblasti Internetu už dávno není jen doménou malé skupiny zasvěcených, ale zajímá stále větší okruh uživatelů,“ říká Aleš Miklík, šéfredaktor serveru Lupa.cz.Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Lupa.cz
Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce. Během měsíce jej navštíví více než 200 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.