Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz: Analýza zabezpečení internetového bankovnictví v ČR

Praha, 29. června – Finanční server Měšec.cz připravil podrobnou studii kvality zabezpečení internetového bankovnictví tuzemských finančních ústavů. Vyplývá z ní, že mnohé základní verze bankovních aplikací bývají nedostatečně zabezpečené a že si za dodatečné a kvalitnější zabezpečení banky nechávají zaplatit, čímž od něj podstatnou část klientů odrazují.

29. 6. 2005

Internetové bankovnictví je zřejmě nejdynamičtěji se rozvíjející oblastí českého finančního trhu. Využívají ho téměř 2 miliony klientů a ročně jejich počet roste o desítky procent. Klientům především umožňuje rychlou a pohodlnou správu finančních prostředků nezávisle na fyzické blízkosti a otevírací době banky. Vedle nesporných pozitiv však tento způsob komunikace obsahuje rizika, s nimiž je třeba počítat, aby je bylo možné minimalizovat. Tato rizika se týkají především zabezpečení účtu a prováděných transakcí proti zneužití třetí stranou.

Finanční server Měšec.cz proto připravil studii, která se zabývá právě tímto aspektem internetového bankovnictví. Studie podrobně mapuje aktuální situaci v České republice a přináší komplexní přehled toho, jaké jsou vlastnosti systémů jednotlivých finančních ústavů a jak se banky vyrovnávají s existencí potenciálních rizik, ohrožujících bezpečnost důvěrných dat.

Jak ovšem zdůrazňuje autor studie, šéfredaktor finančního serveru Měšec.cz Petr Zámečník: Kvalita zabezpečení sama o sobě nestačí, pokud klient není dostatečně opatrný a při internetové komunikaci s bankou nedodržuje základní bezpečnostní pravidla. Právě k tomu, aby se tato pravidla stala přirozenou součástí uživatelského chování, chceme svým skromným dílem přispět prostřednictvím této studie.

Studie je doplněna o dvě zajímavé přílohy. Jednak o přehled nejzajímavějších vlastností českého internetového bankovnictví a pak také o Desatero bezpečného používání internetového bankovnictví.

Studie je také k dispozici ke stažení (PDF, 600 kB) na stránkách finančního serveru Měšec.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, 110 fax 244 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Měšec.cz
Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, které nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je významným hráčem českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (Lupa.cz, Měšec.cz, Root.cz a další), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz, pod hlavičkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.