Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz má narozeniny, slaví 15 let

Občanský průkaz si v pátek vyzvedl Měšec.cz, server o osobních financích z vydavatelství Internet Info.

11. 1. 2016

Server Měšec.cz spatřil světlo světa 8. ledna 2001. Svých 15 let sobě i svým čtenářům nyní připomíná ve speciální příloze. Ta mapuje historii serveru, přináší náhled webu z doby jeho startu, podobu jeho prvního loga i další vývoj a tematické rozšiřování. Čtenáři se v ní mimo jiné také dozví, proč se Měšec.cz jmenuje právě Měšec.cz, a bývalý šéfredaktor Petr Zámečník vzpomíná, jak to všechno začalo. Nechybí ani informace ze zákulisí, například že redaktoři serveru při testování finančních služeb procestovali 38 států nebo že při testování platebních karet najel šéfredaktor za dva týdny 15 tisíc km.

Od samého počátku byl Měšec.cz zaměřen na osobní finance a to se nezměnilo dodnes, nejsilnější doménou jsou stále finanční produkty. Již první články na Měšci se opíraly do finančních produktů a jejich správného používání. Jak šel čas, bylo potřeba čtenářům nabídnout více než jen informace o finančních produktech a na řadu přišla daňová a mzdová problematika. Začaly vznikat první uživatelské nástroje, grafy, kalkulačky. Bylo potřeba zajistit přímou interakci se čtenáři, vznikly diskuze a fóra. Postupně tak začal Měšec.cz růst až do dnešní podoby, kdy jej hrdě můžeme nazvat komplexním rádcem v osobních financích.

Měšcem prošli tři šéfredaktoři (Miroslav Sojka, Petr Zámečník a dosavadní šéfredaktor Dalibor Z. Chvátal), deset redaktorů a různou měrou přispělo 615 dalších autorů. Za 15 let existence serveru napsali redaktoři a redaktorky 28 659 článků a 23 469 aktualit, ke kterým čtenáři přispěli 130 tisíci svými komentáři.

Partnerem narozenin je ANO spořitelní družstvo.

Pro bližší informace prosím kontaktujte: Renatu Fiedlerovou, marketingovou ředitelku
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha

T: +420 277 004 630, F: +420 277 004 601, E: renata.fiedlerova@iinfo.cz; W: www.iinfo.cz