Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz: Známe nejlepší finanční reklamu roku 2007

Finanční server Měšec.cz zveřejnil výsledky již šestého ročníku ankety Nejoblíbenější finanční reklama roku 2007. V konkurenci dvaceti spotů bodovala u čtenářské veřejnosti Česká pojišťovna, u odborné poroty uspěla reklama společnosti Home Credit.

10. 3. 2008
logo FR2007 malé

Již po šesté uspořádal finanční server Měšec.cz anketu Nejoblíbenější finanční reklama roku 2007 (http://reklamy.mesec.cz/). V průběhu celého února bojovalo o přízeň veřejnosti i odborné poroty dvacet reklamních spotů finančních institucí působících na českém trhu. Hlasování probíhalo prostřednictvím hlasovacího formuláře na stránkách ankety.

Výsledky letošního ročníku se oproti loňsku zcela liší a na prvních místech se objevují úplně nové společnosti. V hlasování veřejnosti zvítězil spot České pojišťovny, který se naopak u poroty na předních příčkách vůbec neobjevil. Přesto někteří porotci vyzdvihují atmosféru „serióznosti“ a zároveň „dynamičnosti“, kterou spot obsahuje.

Vítězem hlasování odborné poroty se stala reklama úvěrové společnosti Home Credit, zdůrazňující absenci poplatků za předčasné splacení půjčky. Porotce zaujal především vtip reklamního spotu a herecké výkony protagonistů. Popularitu si reklama získala i u čtenářů, kteří ji ocenili stříbrnou medailí. Takové úspěchy zaznamenal Home Credit vůbec poprvé v historii ankety.

Finanční reklama 2007 – výsledky hlasování
Pořadí Čtenářská veřejnost Odborná porota
1. místo Česká pojišťovna Home Credit (24 bodů)
2. místo Home Credit MasterCard Europe (20 bodů)
3. místo ČSOB Allianz pojišťovna (18 bodů)
4. místo Allianz pojišťovna GE Money (18 bodů)
5. místo Komerční banka Komerční banka (15 bodů)

Spot MasterCard ze série „K nezaplacení“ skončil v žebříčku odborné poroty na druhém místě. O třetí a čtvrté místo se dělí se stejným počtem hlasů televizní reklamy Allianz pojišťovny a GE Money Bank. Ta těží stejně jako Home Credit z rostoucí averze k nesmyslným bankovním poplatkům. Dle porotců obsahuje „vtipnou nadsázku“ a zároveň „jasné a nepřehlédnutelné sdělení“. Allianz pojišťovnu, která bodovala i u čtenářů (4. místo), zase vyzdvihují zejména za to, že je její spot „nejvíce český“ a obsahuje „milou a lidskou atmosféru“.

Na třetí příčku u čtenářské veřejnosti dosáhla ČSOB díky propagaci pro veřejnost jistě zajímavé služby umístění vlastní fotografie na platební kartu. Komerční banka získala shodně pátou příčku v obou žebříčcích. Stejně jako ČSOB představuje pro zákazníky novou a mezi finančními institucemi dosud nepříliš rozšířenou službu – vlastní PIN.

„Mnoho finančních institucí vsadilo ve svých spotech na vtip. Ne vždy je tato cesta šťastná, zejména v případech, kdy si divák reklamu sice zapamatuje, ale již ji nedokáže přiřadit ke konkrétní značce. Domnívám se však, že se úspěšným reklamním spotům z letošního ročníku ankety podařilo toto nebezpečí překonat,“ komentuje výsledky ankety Dalibor Chvátal, šéfredaktor finančního serveru Měšec.cz.

Náhled vítězných spotů

Česká pojišťovna_screenshot
Česká pojišťovnaHome Credit_screenshot
Home Credit


Odborná porota byla složena z téměř 25 osobností reklamního a mediálního prostředí, ale i státní a akademické sféry. Hodnocení jednotlivých porotců, včetně krátkého komentáře k jimi vybraným spotům, najdete na stránkách ankety.

Svůj reklamní spot mohla do ankety nominovat každá finanční instituce, která měla v roce 2007 reklamní kampaň v některé z českých televizí. Přehled spotů byl připraven ve spolupráci se společností TNS Media Intelligence.

Ze všech hlasujících čtenářů bylo vylosováno dvacet výherců, kteří od partnerů ankety obdrželi zajímavé ceny. Mezi ně patří například přístup do on-line aplikace „Účetní průvodce“ nakladatelství Sagit, nebo roční předplatné časopisů Strategie a Marketing Magazine.

Partneři

logo Sagit
logo TNS Media


Mediální partneři

logo Strategie
logo Marketing Magazine


Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Měšec.cz (www.mesec.cz)
Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, které nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat. Během měsíce jej navštíví více než 200 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
(www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.