Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz umí svým čtenářům spočítat, jak se jich dotkne daňová reforma

V reakci na včera zveřejněnou daňovou reformu přichází finanční server Měšec.cz jako první s aktualizovanou daňovou kalkulačkou, díky níž si čtenáři spočítají svoji čistou mzdu po zohlednění připravovaných daňových změn.

4. 4. 2007

Finanční server Měšec.cz již minulý týden představil svoji analýzu dopadů daňové reformy na občany České republiky a zároveň zpochybnil závěry některých analytických domů o tom, že dopady budou z velké většiny negativní. Aby měli uživatelé internetu možnost ověřit navržené změny přímo na vlastním příjmu, spustil server Měšec.cz užitečný nástroj – daňovou kalkulačku zohledňující vládní návrhy.

Kalkulačka po zadání základních údajů o výši příjmu a slevách na dani vypočítá pro srovnání čistou mzdu jak dle současné legislativy, tak i dle navržené novely zákona. Pro většinu příjmových skupin přinese daňová reforma změny pozitivní, nejmenší přínos pocítí střední příjmová skupina.

Například při aktuální hrubé mzdě 20 tisíc korun, která přibližně odpovídá průměrnému příjmu v České republice, získá občan díky novele navíc pouze 38 korun. Naopak lidé s nižšími i vyššími příjmy si polepší. Například s příjmem 10 tisíc nebo 35 tisíc korun měsíčně ušetří téměř 500 korun. Pro vysokopříjmové skupiny lidí se budou daňové úspory pohybovat už v řádu tisíců.

„Změny v dani z příjmů fyzických osob jsou pro člověka, který se v dané oblasti nepohybuje, velice komplikované. Proto přinášíme přehledný nástroj, který daňové změny přiblíží široké veřejnosti bez toho, aby podrobně studovala detaily daňové reformy. Každý si tak jednoduše zjistí, jaký vliv na jeho finanční situaci daňová reforma bude mít,“ komentuje novou kalkulačku Petr Zámečník, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Podrobnosti o daňových a sociálních změnách navržených vládou jsou detailně rozebrány v dnešních článcích serveru Měšec.cz Vládní reformy: Škrty v sociálních dávkách (http://www.mesec.cz/clanky/vladni-reformy-skrty-v-socialnich-davkach/) a Vládní změny daní: Snížení – ale ne pro všechny (http://www.mesec.cz/clanky/vladni-zmeny-dani-snizeni-ale-ne-pro-vsechny/).

Měšec - daňová kalkulačka

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Měšec.cz
Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, které nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat. Během měsíce jej navštíví více než 300 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
(www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.