Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz: Významně investovat lze již s desítkami tisíc korun

Domácnosti by se v oblasti investování mohly více zaměřit na investiční certifikáty jako alternativu podílových fondů. Shodli se na tom účastníci včerejší odborné konference „Investiční příležitosti pro drobné investory“, kterou uspořádal finanční server Měšec.cz.

14. 3. 2007

Hlavním motivem pro uspořádání konference „Investiční příležitosti pro drobné investory“ (http://konference.mesec.cz/) finančního serveru Měšec.cz byla snaha zprostředkovat drobným investorům, především fyzickým osobám, novinky z finančních trhů, od on-line brokerů, investičních společností a bank, aby měli dostatek informací o alternativních formách zhodnocování svých úspor.

Poznatek, že by si domácnosti měly ponechat disponibilní rezervu ve výši alespoň šesti měsíčních příjmů a teprve nad tuto částku své volné prostředky investovat, je základním pravidlem zdravého investování. Kam však peníze uložit, s jakým výnosem, jak nejlépe rozložit riziko, kde získat informace o finančním dohledu dané instituce? Na všechny tyto otázky odpověděli na konferenci serveru Měšec.cz experti z oblasti investování, mimo jiné Jan Sochor ze společnosti RM-Systém, Petr Koblic z Burzy cenných papírů Praha, David Rozumek z České národní banky, Vratislav Svoboda z Atlantik Asset Management, Jan Barta z ČSOB Investiční společnosti, Petr Žabža ze Sal. Oppenheim a další.

Podle nich lze významně investovat již s desítkami tisíc korun, pro drobné investory je však velice důležité investici diverzifikovat, tedy rozložit do různých aktiv s různou mírou rizika. I proto by domácnosti mohly více využívat vedle podílových fondů investiční certifikáty a waranty, které jsou přímo zaměřeny na retailové investory. Dokonce i futures si nečekaně oblíbili kromě institucí také drobní investoři.

Konference - investice

Účastníci panelu (zleva): Jan Barta (ČSOB Investiční společnost), David Rozumek (ČNB), Jiří Opletal (BCPP), Petr Gapko (brokerjet ČS), Petr Žabža (Sal. Oppenheim), David Brzek (Fio, burzovní společnost).

Co se událo na finančních trzích v roce 2006 a jaké novinky čekají investory v roce 2007? Na pražské burze se v minulém roce proobchodovalo téměř 850 miliard Kč, tedy denně průměrně 3,4 miliardy Kč. Její hlavní ambicí v příštím roce je další navyšování objemu obchodů. Společnost RM-Systém představila svou nejvýznamnější novinku, kterou je systém pokynů EasyClick. V květnu hodlá RMS přijmout některé zahraniční akcie, derivátové produkty potom nasadí o něco později.

Na konferenci byl představen odborný materiál mapující český akciový trh a vybrané sektory ekonomiky z pohledu investičních příležitostí. Investiční sborník 2007 připravil server Měšec.cz ve spolupráci s analytiky předních analytických domů. Sborník, prezentace přednášejících a další materiály jsou ke stažení na stránkách konference (http://konference.mesec.cz/pri­lohy/).

Podrobnější přehled probíraných témat a závěrů naleznete v článku Petra Zámečníka Investiční příležitosti pro drobné investory (http://www.mesec.cz/clanky/investicni-prilezitosti-pro-drobne-investory/) nebo v celé řadě aktualit ze dne 13. března 2007 (http://www.mesec.cz/aktuality/rok-2007/03/13/). Výběr fotografií z konference je k dispozici na adrese http://konference.mesec.cz/fo­tografie/.

Konference se uskutečnila za podpory generálního partnera společnosti RM-Systém a partnera společnosti Atlantik FT. Mediálními partnery byly časopisy Ekonom a Osobní finance a server FinExpert.cz.Generální partner konference:


RM-Systém - logo


Partner konference:


Atlantik FT - logo


Mediální partneři:

Ekonom - logo


Osobní finance - logo


FinExpert - logo

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Měšec.cz
Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, které nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat. Během měsíce jej navštíví téměř 300 tisíc uživatelů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
(www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.