Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz, Podnikatel.cz: Daně 2008 na poslední chvíli – se servery Měšec a Podnikatel

Necelý měsíc zbývá poplatníkům na zpracování daňového přiznání za rok 2008. S nepříliš srozumitelnou administrativou jim pomáhá informační servis finančních serverů Měšec.cz a Podnikatel.cz. Nejvyužívanějším nástrojem je interaktivní daňové přiznání, které po doplnění potřebných údajů spočítá daňovou povinnost automaticky.

12. 3. 2009

Finanční servery Měšec.cz a Podnikatel.cz jako každoročně připravily pro své čtenáře širokou paletu informací, která jim pomáhá při zpracování daňového přiznání za uplynulý rok. Kromě celé řady podrobných článků a návodů, jak postupovat při vyplňování formulářů, jsou k dispozici také nejrůznější nástroje. Tím nejoblíbenějším je stejně jako v minulých letech Interaktivní daňové přiznání. Serveru Měšec.cz jej exkluzivně dodala společnost Software602. Daňové formuláře i 602XML Filler, tedy nástroj na jejich zpracování, jsou k dispozici ke stažení zcela zdarma na serveru Slunečnice.cz a patří mezi špičku na českém internetu. Jsou určeny jak pro fyzické, tak pro právnické osoby. Samozřejmostí je interaktivní formulář pro sociální správu.

Server Podnikatel.cz pro své čtenáře připravil rozsáhlý seriál článků, které jsou soustředěny ve speciální příloze s názvem Jak na daně. Mimo to je čtenářům k dispozici aktuální legislativa upravující změny v daních platné od roku 2009 a celá řada speciálů jako například http://www.podnikatel.cz/ziv­nosti/osvc/dane-osvc/.

Na serveru Měšec.cz jsou stejné informace orientované na podnikající zaměstnance i osoby samostatně výdělečně činné shrnuty ve speciálu Průvodce daňovým a sociálním systémem. Tam se zájemci dozví nejen informace o daních, ale snadno si zjistí a spočítají, zda mohou získat některou ze sociálních dávek. Mohou využít i tzv. sociální kalkulačky, které spočítají například výši důchodu nebo nemocenskou.

V posledním lednovém týdnu proběhla na stránkách serveru Měšec.cz online daňová poradna. Bezplatné poradenství pro čtenáře serveru Měšec.cz mělo velký úspěch – během jediného týdne napsali čtenáři konzultantce Mgr. Ing. Romaně Juříčkové téměř 210 otázek, na které poskytla vyčerpávající a profesionální odpovědi.

Zájem o aktuální daňový servis potvrzují i nejnovější statistiky návštěvnosti podle dat NetMonitoru. Lednová návštěvnost serveru Podnikatel.cz byla rekordní v celé jeho historii, když jej navštívilo téměř 250 tisíc reálných uživatelů, upřesňuje Aleš Miklík, vedoucí redakcí společnosti Internet Info, vydavatele serverů Měšec.cz a Podnikatel.cz, a dodává: Zároveň si společně oba servery s více než 460 tisíci reálnými uživateli udržely třetí pozici v ekonomickém zpravodajství na českém internetovém trhu, hned za ekonomickými sekcemi serverů Novinky.cz a iDNES.cz.

K informování svých čtenářů používají oba servery nově i moderní komunitní projekty. Proto v rámci sítě Facebook.com vznikla samostatná stránka věnovaná problematice daní, v níž jsou k dispozici aktuální články, nástroje, či kalkulačky. Uživatelé ji najdou pod odkazem http://www.facebook.com/pa­ges/Dane/73948381286. Novinkou je také působení serverů Podnikatel.cz a Měšec.cz v sociální síti Twitter.com, a to pod odkazy http://www.twitter.com/mesec a http://www.twitter.com/podnikatel.

Návštěvnost ekonomických zpravodajských serverů Návštěvnost

Zdroj dat: NetMonitor, leden 2009, reální uživatelé z ČR/měsíc, kategorie Ekonomika, finance, právo


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110, fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; /

O serveru Měšec.cz

(www.mesec.cz)

Podnikatel.cz je business server určený pro podnikatele, živnostníky a manažery malých a středních firem. Svým čtenářům přináší kompletní informační servis, aktuální zpravodajství ze světa podnikání, databáze zákonů, firem a úřadů státní správy, právní poradenství nebo manažerské rady pro úspěšný business.

Partnery jednotlivých sekcí serveru Podnikatel.cz jsou: The European Business Directory, Evropská databanka, a.s., Nakladatelství Sagit, a.s., Advokátní kancelář Pajerová & Šnajdrová, RAVEN EU Advisory, CCB – Czech Credit Bureau, a.s., B2M.cz s.r.o. a pietro filipi.

O serveru Podnikatel.cz

(www.podnikatel.cz)

Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, jež nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Pod hlavičkou sdružení TUESDAY Business Network pořádá odborné konference zaměřené na IT segment.