Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa.cz: Mobile Internet Forum 2008 – jakou budoucnost má mobilní Internet?

Jaký je současný trend sbližování mobilních a datových komunikací? Jak hodnotí operátoři první zkušenosti s rozšířením internetového obsahu v mobilních telefonech? Jakou má tato služba perspektivu do budoucna? Aktuální témata zhodnotí odborná konference Mobile Internet Forum 2008, kterou pořádá server o českém Internetu Lupa.cz ve spolupráci se společností Mediatel.

18. 8. 2008

V úterý 23. září 2008 se v hotelu Jalta v Praze uskuteční další odborná konference serveru Lupa.cz, tentokrát na téma mobilního Internetu. Odpolední setkání, určené především pro odbornou veřejnost, reaguje na aktuální vývoj v této oblasti v České republice, především na nedávné spuštění internetových aplikací v mobilních telefonech všemi operátory s celoplošným pokrytím. Mobile Internet Forum 2008 navazuje na úspěšnou konferenci Internet Video Forum 2007, která se uskutečnila v loňském roce a zachytila tak nástup obliby videoobsahu na českém Internetu.

Jakou má budoucnost spojení mobilních platforem v konvergenci s Internetem? Bude třeba přizpůsobit Internet mobilním telefonům, nebo naopak? Které druhy mobilního obsahu a způsoby distribuce je smysluplné nabízet – a především – budou o ně uživatelé stát? Dokáží na nové prostředí adekvátně reagovat mediální agentury a zadavatelé inzerce? Jaké plyne pro poskytovatele poučení z epizody jménem WAP? A je připravena stávající infrastruktura, mobilní sítě i koncová zařízení?

Vybíráme z programu, jehož aktuální podobu můžete sledovat na stránkách konference.
  • Mobil a Internet: přátelé, nebo protivníci
  • iPhone – proč a jak mění svět mobilního Internetu
  • Jak přenést svět na display – optimalizace obsahu pro mobilní obrazovku
  • Internet v mobilu, nebo mobilní Internet?
  • Mobil jako sedmé masmédium
  • Chodec jako čtenář budoucnosti

„Mezi přednášejícími a panelisty se představí experti na danou problematiku, zástupci mobilních operátorů a internetových portálů, i odborníci na nové technologie či zástupci mediálních agentur. Věřím, že program konference bude pro její účastníky opravdu přínosný,“ upřesňuje Aleš Miklík, šéfredaktor serveru Lupa.cz.

Zájemci o účast z řad širší veřejnosti se mohou registrovat prostřednictvím internetového formuláře na adrese http://konference.lupa.cz/re­gistrace/.

Server Lupa.cz pravidelně pořádá také celodenní odbornou konferenci Czech Internet Forum, a to v rámci ankety Křišťálová Lupa, jejíž nominační fáze je nyní v plném proudu. Toto každoroční podzimní setkání vždy bilancuje dění na Internetu za uplynulý rok.

Generálním partnerem konference Mobile Internet Forum 2008 jsou Zlaté Stránky. Mediálními partnery jsou časopisy ComputerWorld, Marketing & Media a Mobility, dále deník E15, server Mobilmania.cz a zpravodajská agentura Mediafax.
Generální partner
zlate stranky
Hlavní partner
MicroMedia

Mediální partneři

mif


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O serveru Lupa.cz, www.lupa.cz

Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o., www.iinfo.cz

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.