Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Mobilní aplikací roku 2012 jsou Mapy.cz

Anketa Mobilní aplikace roku 2012, vyhlašovaná nezávislou sítí TUESDAY Business Network, zná své vítěze. Nejpopulárnější českou aplikací pro mobilní telefony se pro letošní rok staly Mapy.cz z dílny Seznamu.

14. 6. 2012

Slavnostní vyhlášení druhého ročníku ankety Mobilní aplikace roku proběhlo ve středu 13. června 2012 v rámci setkání z řady COMMUNICATION WEDNESDAY. Cílem ankety je najít nejen nejpopulárnější, ale také nápadité a inovativní, byť méně známé aplikace pro mobilní telefony v různých kategoriích, upozornit na ně a podpořit tak české vývojáře.

Z nominační fáze, která probíhala od 12. března do 10. dubna, vzešlo 184 finalistů z řad českých a slovenských aplikací. Odborná porota, složená z členů programového boardu COMMUNICATION WEDNESDAY a vybraných expertů z oblasti telekomunikací a internetu, je následně rozřadila do deseti kategorií.

Internetová veřejnost pak svým hlasování od 23. dubna do 23. května rozhodovala o tom, kdo získá ocenění v každé z kategorií. Do hlasování se zapojilo téměř 5 000 uživatelů internetu.

Největší počet hlasů z řad veřejnosti napříč všemi kategoriemi získala aplikace Mapy.cz z dílny Seznam.cz, a stala se tak Mobilní aplikací roku 2012.

V průběhu slavnostního vyhlášení bylo značkou ExperienceU uděleno speciální ocenění pro aplikaci přinášející nejlepší uživatelský prožitek. Nejlepší UX aplikací roku se staly Jízdní řády pro iDNES.cz.

Kompletní přehled výsledků:
kategorie vítězná aplikace
Doprava Jízdní řády (MAFRA, a.s.)
Hry a zábava Shadowgun (MADFINGER Games, a.s.)
Komunikace České SMS (Aleš Studnička)
Mapy a navigace Mapy.cz (Seznam.cz)
Média iDNES.cz pro Android (MAFRA, a.s.)
Nástroje Avast! Mobile Security (Avast Software ve spolupraci s Inimite)
Peníze a nakupování Era smartbanking (Československá obchodní banka, a.s.)
Práce, obchod, podnikání Brigády do kapsy od Jobs.cz (LMC s.r.o.)
Vzdělávání a kultura Slovník (Apps Dev Team s.r.o.)
Zdraví a životní styl Meteor – CHMI meteoradar (Androworks)

Kompletní informace o anketě a výsledcích najdete ZDE.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Renatu Fiedlerovou, marketingovou ředitelku
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6
T: +420 277 004 631, F: +420 277 004 601, E: renata.fiedlerova@iinfo.cz; W: www.iinfo.cz

Sdružení TUESDAY Business Network (www.tuesday.cz) je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání akcí, seminářů a konferencí, příprava průzkumů trhů a white paperů, vzdělávání a evangelizace trhu o možnostech využívání technologií v profesionální činnosti.

Internet Info, s.r.o. (www.iinfo.cz) představuje jednu z největších mediálních společností českého internetového trhu. Je vydavatelem řady specializovaných zpravodajských a zábavních serverů, které patří ke špičce ve svém oboru. Současně se zaměřuje na produkci odborných konferencí, seminářů a školení.