Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


NAVRCHOLU.cz: Podíl nejnovější verze Flash 9 již dosáhl 18 %

Podíl nejnovější verze plug-inu Flash Player 9 dosáhl v srpnu již 18 %. Vyplývá to ze statistik profesionální služby pro měření a analýzu návštěvnosti internetových stránek NAVRCHOLU.cz. Bezmála 60% podíl však i nadále drží předchozí verze Flash Player 8.

27. 9. 2006

Technologie Flash umožňuje bohaté využití dynamických a interaktivních aplikací a bývá často využívána například jako doplňková součást webových prezentací. Uživatelé si pro její zobrazení musejí nainstalovat doplněk svého internetového prohlížeče. V současné době má Flash nainstalováno ve svém prohlížeči více než 600 milionů počítačů po celém světě a statisíce provozovatelů stránek si bez něj již nedovedou svou interaktivní prezentaci vůbec představit.

Protože společnost Adobe na konci letošního června představila novou verzi programu Flash Player 9, byla v rámci webů měřených službou NAVRCHOLU.cz na srpnových datech provedena analýza rozdělení jeho jednotlivých verzí.

Ze statistik měřených webů vyplynulo, že za dobu dvou měsíců se verzi Flash Player 9 podařilo získat 18% podíl z návštěv, u nichž byla přítomnost přehrávače Flash Player zjištěna. A z následující tabulky je patrné, že za tuto krátkou dobu se jí dokonce podařilo překonat i podíl starší verze 7 o téměř 2 procentní body. Dá se navíc předpokládat, že do konce roku by mohla výrazně ukousnout i z podílu dosud nejrozšířenější verze Flash 8.

Podíl uživatelů programu Flash Player
Verze modulu Počet návštěv
Flash 8 57,5 %
Flash 9 17,9 %
Flash 7 15,9 %
Flash 6 8,2 %
Flash 5 0,5 %
Flash 4 0,1 %
Flash 3 0,0 %
Celkem 100,0 %

Zdroj: NAVRCHOLU.cz, 08/2006

„Aktuální statistiky dokazují, že penetrace poslední verze Flash je poměrně rychlá. Přesto by bylo předčasné, kdyby provozovatelé webů na tuto rychlost příliš spoléhali a nebrali ohled na uživatele starších verzí, kterých je stále většina,“ hodnotí současnou situaci Klára Rožková, vedoucí projektu NAVRCHOLU.cz.

Metodika:

Verze přehrávače Flash se zjišťuje pomocí JavaScriptu. Procentuální podíly byly stanoveny z počtu návštěv uskutečněných na webech monitorovaných systémem NAVRCHOLU.cz s jednotlivými verzemi přehrávače, přičemž do statistiky nebyly nijak zahrnuty návštěvy, u nichž nebylo zjištění verze přehrávače z různých důvodů možné.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz je profesionální nástroj pro měření a analýzu návštěvnosti internetových stránek. Poskytuje širokou paletu služeb a nástrojů, které jsou nezbytným předpokladem úspěšně realizace a optimalizace internetového marketingu. NAVRCHOLU.cz na českém Internetu působí již od roku 1998 a v současné době monitoruje webové stránky významných firem a institucí, mezi které patří Atlas.cz, Auto-ESA, Česká pojišťovna, HC Sparta Praha, HVB Bank, Investiční společnost České spořitelny, Český hydrometeorologický ústav, Software602, ministerstva zahraničních věcí, životního prostředí, průmyslu a obchodu, sociálních věcí, Národní divadlo a další.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
(www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.