Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


NAVRCHOLU.cz výrazně obohacuje své statistiky

Praha, 28. června – Služba NAVRCHOLU.cz přichází hned s několika zásadními novinkami a zlepšeními, které uživatelům pomohou získat komplexnější pohled na chování návštěvníků jejich webových stránek.

28. 6. 2005

Uživatelé služby NAVRCHOLU.cz dnešním dnem získali možnost využívat nových statistik a nástrojů, které se stanou přirozenou součástí stávajících profesionálních tarifů.

Všechny novinky vycházejí z reálných potřeb našich uživatelů, kteří pro nás představují neustálý zdroj inspirace, přibližuje změny Tomáš Krause, vedoucí projektu NAVRCHOLU.cz. Novými statistikami jim vycházíme vstříc a věřím proto, že je ocení.

Přehled novinek:

Měření https stránek

Měřící kód NAVRCHOLU.cz lze nyní nasadit i na stránky, které jsou provozovány na zabezpečeném protokolu pro přenos dat (HTTPS). Statistické a analytické nástroje tak budou moci využívat například i banky, e-shopy nebo cestovní kanceláře, které tento druh komunikace s klienty volí nejčastěji. Služba je k dispozici jak uživatelům tarifu Profi, tak tarifu Platinum.

Vazba mezi vyhledávačem a hledanou frází

Nová statistika založená na vazbě „vyhledávač-hledaná fráze“ umožňuje podrobnou analýzu úspěšnosti webu ve vyhledávačích. Síť vzájemně propojených odkazů uživateli nabízí komplexní pohled na velké množství vyhledávačů a na to, ze kterých hledaných frází z daného vyhledávače uživatelé na web přišli. Díky tomuto nástroji mohou uživatelé vyhodnotit, jak kvalitní je jejich optimalizace pro vyhledávače a zda jejich web oslovuje ty správné uživatele.

Zároveň došlo ke zrychlení zpracování statistik odkazujících vyhledávačů a klíčových slov, což by měli ocenit především majitelé velkých webů. Statistiky jsou k dispozici v tarifu Profi i v tarifu Platinum.

NV - vyhledávače - hledané fráze

Příklad hledaných frází, ze kterých přišli uživatelé z fulltextu Seznam.cz

Vazba mezi odkazovačem a stránkou

Tato nová statistika poskytuje přehled vazby mezi stránkou odkazující měřený web a vstupní stránkou měřeného webu. Díky ní uživatelé tarifu Platinum snadno poznají, z jaké stránky a na jakou stránku uživatelé přicházejí nejčastěji.

Rozšířené spektrum detekovaných rozlišení obrazovky

Statistika evidující rozdělení návštěvníků podle rozlišení obrazovky byla obohacena o nové kategorie (1400×1050 a 1152×864), takže pokrývá všechny důležité typy rozlišení, které lze najít na monitorech uživatelů. Statistika je k dispozici uživatelům tarifu Profi a Platinum.

Měsíční report

Pro uživatele tarifu Platinum nabízíme ke stažení souhrnný měsíční report za celý web ve formátu PDF (stáhněte si ukázkový PDF report (PDF, 210 KB)). Získají tak jednoduše několikastránkový dokument, který přehledným způsobem zachycuje nejdůležitější ukazatele webu. Je možné s ním pohodlně pracovat jak v elektronické, tak v tištěné podobě.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, 110 fax 244 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz je profesionální nástroj pro měření a analýzu návštěvnosti internetových stránek. Poskytuje širokou paletu služeb a nástrojů, které jsou nezbytným předpokladem úspěšně realizace a optimalizace internetového marketingu. NAVRCHOLU.cz na českém Internetu působí již od roku 1998 a v současné době monitoruje webové stránky významných firem a institucí, mezi jinými Atlas.cz, Auto-ESA, Česká pojišťovna, HC Sparta Praha, HVB Bank, Investiční společnosti České spořitelny, Software602, Armáda ČR, ministerstva (zahraničí, živ. prostředí, průmyslu, sociálních věcí), Parlament ČR a další.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je významným hráčem českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (Lupa.cz, Měšec.cz, Root.cz a další), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz, pod hlavičkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.