Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


NAVRCHOLU.cz: 50 000 uživatelů

Praha 4.9.2002. Server NAVRCHOLU.cz zaregistroval jubilejního uživatele s číslem 50000.

5. 9. 2002

Potvrzuje se tak velká obliba serveru u uživatelů českého Internetu – měsíčně přibývá zhruba tisíc nových webmasterů, kterým nestačí obyčejná počítadla a chtějí návštěvnost svých stránek analyzovat více do hloubky. NAVRCHOLU.cz jim umožňuje sledovat např. i to, odkud návštěvníci přicházejí, jaké používají prohlížeče, jaké rozlišení monitoru, jaký operační systém a mnoho dalších užitečných informací.

Administrátoři serveru každou stránku kontrolují a teprve poté ji zařadí. Znamená to tedy, že za čtyři a půl roku existence serveru prošlo systémem 50000 skutečně funkčních stránek – do systému nikdy neprojdou nefunkční nebo dokonce neexistující stránky, jako se to může stát tam, kde ID přiděluje robot. Tento způsob kontroly navíc zaručuje, že stránky jsou zařazeny do kategorií, do kterých skutečně patří, a NAVRCHOLU.cz se tak stává i velmi solidním katalogem stránek na českém Internetu.

„Padesát tisíc uživatelů je hezký úspěch, ale na oslavy není čas. Náš tým pilně pracuje na nové verzi NAVRCHOLU.cz, která uživatelům přinese zcela nové funkce a možnosti“, říká Tomáš Krause, vedoucí projektu NAVRCHOLU.cz.

O serveru NAVRCHOLU.cz (www.navrcholu.cz/)

NAVRCHOLU.cz je populární služba pro zjišťování a následné vyhodnocování návštěvnosti www stránek českého Internetu. Provozovatelům stránek poskytuje rozsáhlé statistiky o návštěvnosti a obyčejným surfařům je vynikajícím vodítkem při hledání informací či zábavy – vidí-li, že je stránka hojně navštěvovaná, je vysoce pravděpodobné, že její obsah je kvalitní a člověk najde to, co hledá.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., provozovuje v českém Internetu 11 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Věnuje rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní devatenáct interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Založena byla v roce 1998 a její obrat v loňském roce přesáhl 11 milionů korun, což představuje nárůst o 175 procent oproti předchozímu období. V rámci přehledu FAST 50, na který společnost Deloitte&Touche zařazuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě, obsadila v celkovém žebříčku 3. místo, z českých firem byla vyhodnocena jako nejlepší.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Marek Antoš, ředitel společnosti
Internet Info, s.r.o., Na Strži 5, 140 00 Praha 4
Tel. 02/4144 1695, fax 02/4144 1697
E-mail antos@iinfo.cz, web http://www.iinfo.cz