Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Nová Lupa.cz: moderní design, praktické nástroje a služby

Zpravodajský server o českém Internetu Lupa.cz přichází s novým moderním designem, vylepšenou strukturou a řadou nových užitečných nástrojů a služeb, mezi nimiž vynikají především databáze nabídek připojení k Internetu. Posiluje tak roli hlavního informačního centra ve svém oboru.

5. 12. 2005

Od dnešního dne mají uživatelé k dispozici zcela novou podobu serveru Lupa.cz. Nejviditelnější změnou je odlehčený, elegantní design, který vzešel z veřejného hlasování čtenářů. Pod vítězným návrhem je podepsáno grafické studio ART-PGN Ivany Bednářové, která následně připravila také další grafické prvky serveru.

Nová Lupa.cz

Kompletní rekonstrukcí prošla celá obsahová struktura, která zjednodušila orientaci, a uživatelé se tak na webu mohou snadněji pohybovat. „Za osm let existence se na našem serveru shromáždilo obrovské množství informací, jejich lepší utřídění a úprava struktury proto byly nezbytné. Věřím, že tyto změny společně novým designem čtenářům zpříjemní práci,“ přibližuje důvody reorganizace serveru jeho šéfredaktor Aleš Miklík. Posíleny byly také interaktivní prvky, z nichž jsou nejvýznamnější diskusní fóra se sofistikovaným systémem uživatelského hodnocení kvality jednotlivých názorů.

„Nejvíce energie jsme však věnovali přípravě nových nástrojů. Kromě tradičního zpravodajství o českém Internetu jsme totiž uživatelům chtěli poskytnout další užitečné funkce, díky nimž se budou moci ještě lépe zorientovat v aktuální situaci na trhu, a vybrat si tak pro sebe například nejvýhodnější internetové připojení,“ doplňuje Aleš Miklík.

Nejvýraznější novinku s jedinečnou přidanou hodnotou proto bezesporu tvoří obsáhlé databáze aktuálních nabídek připojení k Internetu. Uživatelé mohou vybírat z více než 250 různých typů připojení a produktů (ADSL, WiFi, kabelového, mobilního a vytáčeného připojení) nejdůležitějších tuzemských poskytovatelů. Navíc díky novému speedmetru si mohou kdykoliv změřit aktuální rychlost svého připojení k Internetu.

Podobně je k dispozici také doménová centrála zahrnující kompletní nabídku doménových registrátorů společně s podrobnými statistikami a žebříčky českého doménového a webhostingového trhu. Nechybí ani vylepšený WHOIS, s jehož pomocí je možné získat detailní informace o registrovaných českých doménách.

Lahůdkou pro specialisty je pak nástroj na diagnostiku „propustnosti sítě“, tzv. traceroute. Ten umožňuje odhalit problematická místa v síti, která zpomalují tok dat nebo jej zcela blokují.

Čtenáři serveru Lupa.cz se navíc mohou sami aktivně zapojit do vytváření obsahu. Mohou si totiž na serveru založit vlastní blog a své vlastní příspěvky tak zpřístupnit širšímu okruhu čtenářů. Navíc ty nejlepší příspěvky budou finančně odměněny. Všichni majitelé blogů přitom budou moci zdarma využít všechny statistiky profesionální služby pro měření návštěvnosti NAVRCHOLU.cz. Aleš Miklík zdůrazňuje: „Jsme otevření pro všechny, kteří mají co říct k aktuálnímu dění na českém Internetu. Předpokládáme, že naši čtenáři šanci vzájemné komunikace plně využijí. Už máme přislíbenou účast několika známých osobností českého Internetu, jako například Františka Fuky nebo Ladislava Bittnera.“ Blogovací systém byl vytvořen ve spolupráci se společností Jyxo s.r.o.

Zpravodajský server Lupa.cz spatřil světlo světa v dubnu roku 1998 pod vedením Marka Antoše, současného ředitele společnosti Internet Info. Lupa.cz se záhy ze „zápisníku jednoho autora“ stala profesionálním zpravodajským serverem, nejrespektovanějším ve svém oboru. „Za poslední dva roky se návštěvnost serveru Lupa.cz více než zdvojnásobila. Jsme přesvědčeni, že nová podoba serveru a nové služby tento trend ještě posílí, takže na konci příštího roku počítáme s měsíční návštěvností přesahující 200 000 uživatelů,“ očekává Marek Antoš.

Nejdůležitější novinky na serveru Lupa.cz:

 • Nový moderní design
 • Přehlednější struktura s novými funkcemi
 • Vylepšená doménová centrála
 • Přehled aktuálních nabídek všech českých doménových registrátorů
 • Přehled trhu webhostingu
 • Pokročilý WHOIS
 • Obsáhlá databáze všech důležitých druhů připojení k Internetu
 • Podrobné specifikace nabídek ADSL, mobilního připojení, kabelové televize, WiFi a dial-upu
 • Možnost vzájemného porovnávání a filtrace nabídek podle různých kritérií
 • Užitečné a praktické nástroje pro diagnostiku připojení
 • Měření rychlosti připojení k Internetu (speedmeter)
 • Analýza propustnosti sítě (traceroute)
 • Nová diskusní fóra s jedinečným systémem uživatelského hodnocení
 • Blogovací systém s důrazem na dění na českém Internetu
 • Slovník pojmů z oblasti Internetu a telekomunikací

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Ján Simkanič, Product Manager

Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4

Tel. 244 003 123,110, fax 244 003 220

E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O serveru Lupa.cz
Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je významným hráčem českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.