Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Internet Info spouští novou verzi finančního serveru Měšec

Praha, 7. července – Finanční server Měšec (http://www.mesec.cz) dostává po dvou a půl letech svého fungování novou tvář. Kromě nového designu se částečně změnila i struktura webu a přibyly nové funkce.

7. 7. 2003

Novinek a změn je novém Měšci opravdu mnoho. Tou první, kterou pocítí ihned každý čtenář, je nový design, který připravil Adam Hauner, držitel několika nominací ceny Zavináč pro nejlepšího webdesignéra. Byl tvořen podle nejmodernějších trendů webdesignu a zásad informační architektury. Částečně se změnila také struktura serveru, která by měla pomoci uživatelům na Měšci najít vždy tu informaci, kterou potřebují.

Nový Měšec obsahuje také celou řadu nových funkcí. Mezi ty nejzajímavější určitě patří tzv. hlídač, který umožňuje čtenářům hlídat si libovolné tématické oblasti, subjekty či produkty. Při jakékoliv novince či aktualizaci budou informování e-mailem. Významného vylepšení doznalo i vyhledávání, které nyní využívá metody indexace obsahu, kterou známe z fungování klasických fulltextových vyhledáváčů jako Google, Jyxo atp.

Další novinkou, kterou zřejmě ocení samotné finanční instituce, jsou ankety uživatelské spokojenosti, které jsou umístěny u každého finančního produktu i samotného subjektu. Měšec rozšířil možnosti komunikace a diskuze, a tak lze nalézt diskuzní moduly téměř u všech významných obsahových prků webu.

Jednu z dominant titulní stránky Měšce tvoří další novinka, tzv. témata. Díky nim se člověk může dostat k obsahu i tehdy, když přesně neví, co konkrétně hledá. Přehledné návodné texty čtenářům nabízejí praktické rady při řešení jejich problémů. Témata jsou čtyři: Zařiďte si bydlení, Ušetřete na daních, Vyberte si banku a Jak nejlépe spořit.

„Z nového Měšce máme velkou radost a doufáme, že se bude líbit i našim čtenářům. Připravili jsme pro ně spoustu nových funkcí a při vytváření nové struktury a designu jsme se maximálně snažili, aby k nám čtenáři chodili rádi a nalezli u nás to, co potřebují vědět o světě osobních financí,“ říká o novém Měšci jeho šéfredaktor Petr Zámečník.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

David Špinar, project manager
Internet Info, s.r.o., Na Strži 5, 140 00 Praha 4
Tel. 241 441 695, fax 241 441 697
E-mail spinar@iinfo.cz, web http://www.iinfo.cz

O finančním serveru Měšec

Finanční server Měšec vydává společnost Internet Info, s.r.o. Vznikl v lednu 2001 a od samého začátku se specializuje na laickou veřejnost, kterým zprostředkovává mnohdy komplikované informace ze světa osobních financí. Kromě článků, zpráv, aktualit a komentářů zde čtenáři naleznou databáze finančních produktů a i nástroje, jak je mezi sebou porovnávat a zjišťovat tak jejich výhody a nevýhody. Návštěvnost Měšce vyjádřená v průměrných číslech od začátku roku 2003 je 67.277 návštěvníků za měsíc, kterým se zobrazí 354.580 stránek.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Věnuje se rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní devatenáct interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Založena byla v roce 1998 a její obrat v loňském roce přesáhl 12 milionů korun. V přehledu FAST 50, na který společnost Deloitte&Touche zařazuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě, se v rámci České republiky již dvakrát za sebou umístila na prvním místě.