Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice začala nabízet software pro PDA

Praha, 6. května 2003 – Server Slunečnice (www.slunečnice.cz) , který obsahuje katalog volně šiřitelného softwaru, svoji nabídku rozšířil o programy určené pro použití na PDA zařízeních. Tato novinka je výsledkem spolupráce s redakcí sesterského Palmserveru, který se mobilním počítačům do dlaně věnuje.

6. 5. 2003

Slunečnice dosud nabízela programy jen pro stolní počítače na platformě Microsoft Windows. S rozvojem používání PDA zařízení se však ze strany uživatelů začaly množit požadavky na rozšíření i do této oblasti. V současné době tak Slunečnice nabízí zhruba 500 volně šiřitelných programů pro všechny operační systémy, které se na PDA používají. Největší část v katalogu tvoří software pro PalmOS, s nabídkou by však měli být spokojeni i uživatelé operačních systémů Windows CE a EPOC.

„Slunečnice nabízí necelé tři tisíce programů, převážná část z nich je určena pro Windows. Nová sekce pro PDA je prvním krokem k rozšíření o další platformy, do budoucna zvažujeme i část věnovanou operačnímu systému Linux,“ říká vedoucí projektu Tomáš Filípek.

Současně s rozšířením o PDA část katalogu se na Slunečnici objevily také další novinky, jako je například sidebar pro prohlížeč Mozilla, antispamová ochrana katalogu, rozšíření v autorské administraci a desítky dalších úprav. Slunečnice vznikla v roce 2000 a v současné době je největším katalogem volně šiřitelného softwaru v českém Internetu. Podle nezávislého měření návštěvnosti iAudit ji v dubnu 2003 navštívilo 109 638 unikátních uživatelů. Celkový objem nabízeného softwaru je 7,69 gigabajtů.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Věnuje rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní devatenáct interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Založena byla v roce 1998 a její obrat v loňském roce přesáhl 12 milionů korun. V přehledu FAST 50, na který společnost Deloitte a Touche zařazuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě, se v rámci České republiky již dvakrát za sebou umístila na prvním místě.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Marek Antoš, ředitel společnosti
Internet Info, s.r.o., Na Strži 5, 140 00 Praha 4
Tel. 241 441 695, fax 241 441 697
E-mail antos@iinfo.cz, web http://www.iinfo.cz