Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Podnikatel.cz: Analýza potvrdila, že podnikatelé novelu živnostenského zákona vítají

Odborný business server Podnikatel.cz ve spolupráci se společností NEWTON Media, a.s. vypracoval analýzu, která se zaměřila na novelu živnostenského zákona, jenž zítra nabývá účinnosti. Z výsledků průzkumu mezi čtenáři serveru a podnikateli vyplývá, že většina podnikatelů novelu živnostenského zákona vítá. Novela se zároveň stala častým objektem zájmu českých médií.

30. 6. 2008

Analýza business serveru Podnikatel.cz a společnosti NEWTON Media, a.s. potvrdila, že podle většiny podnikatelů je novela živnostenského zákona, která zítra (1. července 2008) nabývá účinnosti, potřebná, převratná a jednoznačně ji vítají. Průzkum se zaměřil na názory čtenářů serveru Podnikatel.cz z řad drobných, malých a středních podnikatelů a zároveň na názory členů profesních organizací.

Z analýzy rovněž vyplývá, že podnikatelé příliš nerozumí problematice restrukturalizace živností. Server Podnikatel.cz opakovaně zaznamenával dotazy čtenářů týkající se například živnosti volné, která počínaje zítřkem slučuje všechny dosavadní živnosti volné do jediné. Podnikatelům není zcela jasná otázka ohlašování oborů této živnosti.

Někteří podnikatelé se mylně domnívají, že s registrací nové živnosti volné automaticky získávají oprávnění provozovat všechny obory, které živnost bude obsahovat. Považuji za alarmující vyjádření Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, že podnikatelé mají k novele dostatek informací. Pokud by měli, tyto dotazy by se nám jistě nemnožily, uvedl šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz Michael Hovorka.

Newton Media

Studie také ukázala, jak zajímavá byla novela pro tuzemská média. Jak zjistila společnost NEWTON Media, a.s., téma novely živnostenského zákona média zmiňovala v průměru téměř 3krát denně. Od počátku letošního roku jsme zaznamenali více než pět set výskytů. Média reagovala na novelu živnostenského zákona vesměs pozitivně, řekla Věra Čarná, vedoucí mediálních analýz společnosti NEWTON Media, a.s.

Ta zároveň dodala, že těsně před datem, kdy novela vstupuje v platnost, byl zájem médií ve zvýšené míře zaměřen na přípravu živnostenských úřadů na tuto událost. A především na jejich omezený chod, který připadá na termín od středy 25. června 2008 do zítřejších ranních hodin, a je důsledkem přechodu na nový živnostenský zákon, upřesnila Věra Čarná.

Více informací a kompletní výsledky naleznete v analýze, která mimo jiné obsahuje i názory odborné a široké veřejnosti spolu s komentáři šéfredaktora serveru Podnikatel.cz Michaela Hovorky.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Podnikatel.cz

Podnikatel.cz je business server určený pro podnikatele, živnostníky a manažery malých a středních firem. Svým čtenářům přináší kompletní informační servis, aktuální zpravodajství ze světa podnikání, databáze zákonů, firem a úřadů státní správy, právní poradenství nebo manažerské rady pro úspěšný business.

Partnery jednotlivých sekcí serveru Podnikatel.cz jsou společnosti The European Business Directory, Evropská databanka, a.s., Nakladatelství Sagit, a.s., Advokátní kancelář Pajerová & Šnajdrová, RAVEN EU Advisory, Czech Credit Bureau, a.s., B2M.cz s.r.o. a pietro filipi.

O společnosti NEWTON Media, a.s.

NEWTON Media, a.s. je největší nadnárodní středoevropskou společností monitorující mediální trh. Dodává v elektronické podobě plný obsah zpráv z tisku (novin, časopisů), zpravodajských pořadů televizních a rozhlasových stanic, agenturního zpravodajství a internetu. NEWTON Media, a.s. vlastní nejbohatší archiv plných znění sahající až do roku 1993. Informace zpracovává na vysoké profesionální úrovni a poskytuje celou paletu služeb založenou na práci s nimi. NEWTON Media, a.s. poskytuje klasický monitoring, mediální analýzy, oborové výběry, manažerské a znalostní produkty, zprávy včasného varování a další služby. NEWTON Media, a.s. nabízí široké služby vydavatelům.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.