Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Podnikatel.cz: Rekordní návštěvnost a nová databáze zákonů s denní aktualizací

Server Podnikatel.cz spustil rozšířenou databázi zákonů s novým dodavatelem. Změnu struktury zaznamenal také Katalog českých firem a grafickou úpravou prošla titulní strana, která lépe odráží současné trendy v online zpravodajství. V lednu 2010 zaznamenal server Podnikatel.cz rekordní návštěvnost.

8. 2. 2010

Business server Podnikatel.cz představuje obsahové novinky, které pro své čtenáře na začátku roku 2010 připravil. Tou největší je bezpochyby nová podoba databáze zákonů, jejíž obsah zajišťuje exkluzivně pro server Podnikatel.cz společnost Wolters Kluwer.

Zákony jsou díky novému dodavateli přehledněji uspořádány, jejich nabídka je širší a navíc jsou denně aktualizovány. Společnost Wolters Kluwer bude pro server Podnikatel.cz zároveň připravovat odborné články týkající se legislativní problematiky. Právní normy bude mít k dispozici ve stejné podobě i sesterský server Měšec.cz, upřesňuje Michael Hovorka, šéfredaktor serveru Podnikatel.cz.

Sekce Zákony ale není jedinou novinkou. Před časem byl aktualizován i Katalog českých firem, který nyní poskytuje přehlednější informace o jednotlivých společnostech, a to díky vylepšené struktuře stránky detailu každé firmy. Zdrojem dat pro Katalog českých firem je Evropská databanka. Rád bych připomněl, že Katalog firem je propojen také s databází ekonomických ukazatelů. Pokud se tedy firma nachází v obou databázích, může se čtenář jednoduše přepnout a zjistit si nejen kontakty, ale také finanční zdraví společnosti, zdůrazňuje Michael Hovorka.

Podnikatel - screenshot

Další rozšíření zaznamenaly také statické texty, tedy tzv. tutoriály, podávající základní informace potřebné pro podnikání. Redakce serveru Podnikatel.cz u té příležitosti chystá Příručku pro začínající podnikatele, která bude z těchto tutoriálů vycházet.

Grafickou změnou prošla také titulní strana serveru. Nově jsou například perexové obrázky uvozující jednotlivé články uváděny v širokoúhlém formátu. Současně s tím došlo k mírné úpravě rozložení obsahu na titulní straně tak, aby se server přiblížil podobě zpravodajských serverů.

Aktuálně se redakce ve značné míře věnuje nejžádanějšímu tématu daňové problematiky, stejně jako sesterský server Měšec.cz, který jako tradičně připravil kompletní daňový servis.

Server Podnikatel.cz zaznamenal v lednu 2010 historicky největší návštěvnost, kdy si 267 tis. uživatelů (RUest) prohlédlo 1 407 tisíc stránek (Zdroj: NetMonitor).Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 630,600, fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O serveru Podnikatel.cz

(www.podnikatel.cz)

Podnikatel.cz je business server určený pro podnikatele, živnostníky a manažery malých a středních firem. Svým čtenářům přináší kompletní informační servis, aktuální zpravodajství ze světa podnikání, databáze zákonů, firem a úřadů státní správy, právní poradenství nebo manažerské rady pro úspěšný business.

Partnery jednotlivých sekcí serveru Podnikatel.cz jsou:

Wolters Kluwer, The European Business Directory, Evropská databanka, a.s., Advokátní kancelář Pajerová & Šnajdrová, RAVEN EU Advisory, CCB – Czech Credit Bureau, a.s., B2M.cz s.r.o., Universita del Caffé a Diversity.

O společnosti Internet Info, s.r.o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone, Vitalia, Bomba, Slunečnice), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.