Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Radka Wallerová se stala šéfredaktorkou serveru Vitalia.cz

Server Vitalia.cz vydavatelství Internet Info povede od 1. září zkušená redaktorka Radka Wallerová.

31. 8. 2022

Radka Wallerová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a ve svém profesním životě psala pro tištěné i online deníky a časopisy. Vždy se věnovala především zdraví a zdravotnictví, případně sociálním tématům, školství, výchově dětí a tématům souvisejícím s lidskou psychikou.

Svou novinářskou kariéru odstartovala v deníku Lidové noviny, řadu let působila jako redaktorka i editorka v deníku MF DNES, poté jako editorka ve vydavatelství Czech News Center a poslední roky byla redaktorkou zpravodajství v Seznam.cz a editorkou webu Prima Living. Píše také pro vybrané časopisy, například Maminku či Marianne. Jejími velkými koníčky jsou cestování a architektura.

 „Moc se na práci ve Vitalii těším, protože se v ní snoubí dvě věci, které mě v médiích baví nejvíc – psaní o zdraví a on-line žurnalistika. Vitalii jsem vždycky sledovala, baví mě široký záběr témat a jejich poctivé zpracování. Děkuju za příležitost se na tom podílet,“ uvádí Radka Wallerová.

 „Radka je velmi zkušená novinářka, která se už roky zaměřuje na oblast zdravotnictví nebo na sociální problematiku. I díky jejímu dřívějšímu působení ve velkých vydavatelských domech věřím, že Vitalia.cz pod jejím vedením bude fungovat skvěle,“ říká Jan Vaca, ředitel médií vydavatelství Internet Info.

Vitalia.cz je největším serverem o zdraví na českém internetu. V lednu letošního roku ji navštívilo 1,5 milionu reálných uživatelů, kteří zhlédli 4,1 milionu stránek (zdroj. NetMonitor, RU, PV/leden 2022). Hlavními tématy serveru jsou zdraví, nemoci, prevence, alternativní medicína, bezpečnost a kvalita potravin a zdravý životní styl.