Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.cz: největší server o Linuxu celý v novém

Praha, 1. února – Největší český zpravodajský server o Linuxu a Open source technologiích Root.cz výrazně mění svou tvář – kromě změny loga přináší moderní design, řadu nových funkcí a především zavádí unikátní řešení diskusního systému.

1. 2. 2005

U příležitosti šestého výročí existence zpravodajského serveru Root.cz dochází k řadě podstatných změn a zlepšení, které by měly uživatelům usnadnit a zpříjemnit práci s informacemi.

Root.cz se dnes může pochlubit novým logem, příjemnějším designem a přehlednější strukturou. Použitá technologie vycházející ze stylů CSS plně odpovídá nejpřísnějším nárokům na moderní web a umožňuje čtenářům plnohodnotnou práci ve všech typech internetových prohlížečů.

Posíleny byly také možnosti vyhledávání, díky nimž lze s maximální přesností definovat hledané spojení i zkoumanou část webu. Funkce Hlídač zase dokáže uživateli podat zprávu v případě, že se objeví něco nového v oblasti, která ho zajímá. Takto je možné monitorovat tématické okruhy, vybraného autora, a dokonce také konkrétní slova nebo fráze.

Největší novinkou jsou však diskuse. Kromě klasické výměny názorů si totiž uživatelé mohou navzájem hodnotit kvalitu svých příspěvků. Každý příspěvek tak bude mít číselně vyjádřenou hodnotu – a uživatel si bude moci nastavit svou vlastní hranici pro to, které názory chce vypsat rovnou a které mu budou k dispozici až na přání.

Přemýšleli jsme, jakým způsobem odlišit věcné a korektní příspěvky od zbytečných nebo vulgárních. Žádné příspěvky jsme mazat nebo cenzurovat nechtěli, a proto jsme se rozhodli, že necháme na uživatelích, aby sami rozhodli o tom, co je pro ně důležité. Příspěvky budou k dispozici všechny, ovšem některé budou zobrazeny rovnou, zatímco jiné budou dostupné až po kliknutí. Každý si přitom může nastavit vlastní úroveň toho, co chce mít zobrazené, přibližuje nový systém diskusí Tomáš Krause, jeden ze zakladatelů serveru.

Chceme být i nadále hlavním zdrojem informací pro ty, které zajímají Open source technologie. Věřím, že všechny změny a novinky přispějí k tomu, aby u nás všichni našli to, co hledají – odborné informace i zkušenosti ostatních uživatelů, dodává Tomáš Krause.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, fax 241 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Root.cz
Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a Open source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část z téměř 60.000 uživatelů, kteří ho během měsíce navštíví, jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Pod značkou Dobrý web se také věnuje konzultacím v oblasti webových služeb. V posledních třech letech se pravidelně umisťuje v přehledu nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě FAST 50, dvakrát dokonce na prvním místě v rámci České republiky.